TRH S VOLNÝMI HRÁČI 2022 (část #2) – Který útočník si to namíří do Detroitu?

Ve středu 13. července 2022 od 18 hodin se otevře trh s volnými hráči. Detroit bude opět aktivní, do akce půjde s tím, že musí získat posilu do obrany, ale vybírat můžeme i z mnoha zajímavých útočníků. Tak se na ně pojďme podívat, článek o becích již vyšel.

Red Wings mají momentálně smlouvu na příští sezonu s forvardy, kterými jsou Dylan Larkin, Robby Fabbri, Jakub Vrána, Tyler Bertuzzi, Pius Suter, Oskar Sundqvist, Adam Erne, Michael Rasmussen, Lucas Raymond a Givani Smith.

Filip Zadina obdržel kvalifikační nabídku, takže jeho setrvání v organizaci je jasné. Dalšími kandidáty (a hráči pod smlouvou), kteří budou bojovat na kempu o dres Detroitu jsou Jonatan BerggrenJoe VelenoPontus AndreassonElmer Söderblom. Kontrakt mají i Taro HiroseCross Hanas Kyle CriscuoloChase Pearson taktéž bude vyjednávat o novém prodloužení. Všichni hráči v tomto odstavci až na českého forvarda a Velena začnou spíše na farmě – a řada z nich tam zůstane celou sezonu. Dokonce může jít i o ranaře Smitha, pokud Red Wings chtějí lepší produkci i od bottom six.

Sam Gagner, Riley Barber, Carter Rowney, Mitchell StephensTurner Elson míří na trh volných hráčů. Zde předpokládám maximálně podpis na farmu od poslední čtveřice. Gagnera pouze v případě, že neseženeme nikoho lepšího než je on. 

Lehkou optikou zjistíme, že pro hlavní tým máme jistých 10 jmen (Larkin, Fabbri, Vrána, Bertuzzi, Suter, Sundqvist, Rasmussen, Raymond, Erne, Zadina). Potřebná dvě jména pro hlavní mužstvo vidím u Velena a Smitha, přesto jde o úzkou hloubku a zejména tolik potřebný druhý centr a jedno produktivní křídlo opravdu chybí.

Z toho důvodu si myslím, že na volném trhu budeme utrácet prostředky a pokusíme se ulovit nějakou zajímavou rybu. Kdo by to mohl být?

Vincent Trocheck, 29 let (C)

Uplynulá sezóna: Carolina Hurricanes, 81 zápasů, 51 bodů (21+30), poslední kontrakt: 4 750 000 dolarů

Rodák z Pittsburghu je držitelem zlaté medaile z mistrovství světa do 20 let a také pomyslným lídrem našeho žebříčku. Od roku 2006 do roku 2013 vyrůstal v Michiganu, kde hrával za místní mládežnické a juniorské celky a potkal se třeba s Alexem Nedeljkovicem v týmu.

Trocheck se na Floridě vyprofiloval v produktivního středního útočníka, i když na konci svého angažmá v Panthers poněkud ztrácel dech. Pomohla mu však Carolina, ve které se výborně chytil. Za posledních 128 zápasů základní části posbíral 94 bodů (38+56), v letošním play off dal šest branek a přidal k nim čtyři asistence ve 14 duelech.

Vůbec bych se nebál nějaké klesající produkce ve slabším týmu, protože by devětadvacetiletý útočník dostal šikovná křídla (Bertuzzi, Raymond, Vrána, Fabbri). Otázkou je, zda nekývne jinému celku na delší kontrakt, protože nevěřím, že mu náš GM nabídne dlouhodobou smlouvu, ale maximálně v rámci tří let.

Dylan Strome, 25 let (C/RW)

Uplynulá sezóna: Chicago Blackhawks, 69 zápasů, 48 bodů (22+26), poslední kontrakt: 3 000 000 dolarů

V Chicagu to současný manažer vzal opravdu zeširoka. Nejprve za podivně málo vyměnil do Ottawy DeBrincata, načež na draftu ještě odeslal Dacha do Montrealu. Včera poslal kvalifikační nabídku pouze dvěma hráčům, takže to vypadá, že si nechá proklouznout pětadvacetiletého centra Dynama Stroma mezi prsty.

Detroit by se jednoznačně měl o trojku draftu z roku 2015 ucházet. Splňuje prakticky všechno, co od posily tým v přestavbě potřebuje – mladý věk, možnost zlepšování se a bodová produkce. Po neúspěšném ročníku 2020/2021 je tu zpět „starý“ známý Strome, jemuž se téměř povedlo atakovat hranici padesáti bodů v nepříliš silném výběru Blackhawks, navíc neodehrál všechny zápasy.

Ani Strome se nevyhne zájmu organizací napříč soutěží. Ve skrytu duše doufám, že mu dokážeme nabídnout nejlepší smlouvu – kvůli věku delší se zajímavým finančním výnosem. Peníze pod stropem budou, tak proč nepřivést centra, který je věkově podobný našemu jádru?

Andrew Copp, 27 let (C/LW/RW)

Uplynulá sezóna: Winnipeg Jets a New York Rangers, dohromady 72 zápasů, 53 bodů (21+32), poslední kontrakt: 3 640 000 dolarů

Vrať se domů, Andrew! I Copp je rodákem z Ann Arbor v Michiganu, což je asi 70 kilometrů od Detroitu. Taky s hokejem začínal v rodném státě, kde prošel žákovskými i juniorskými celky. Copp se přes americký národní program dostal na University of Michigan (NCAA), kde se vypracoval až na kapitána. Jeho spoluhráčem tehdy byli například Dylan Larkin, Zach Hyman, Zach Werenski či J.T. Compher.

Copp po přesunu do NHL zaznamenal asistenci ve svém debutu, následně ale dvě sezony spíše sbíral zkušenosti a bodů moc ne. Až po roce 2017 začaly jeho statistiky výrazněji růst a kdyby dokázal každoročně odehrát maximální počet zápasů, jistě by se mu povedlo překonat padesátibodovou hranici dříve než letos. Pomohla mu také výměna, kdy se stěhoval k Rangers, kde doslova explodoval. 

Sedmadvacetiletý univerzální útočník si bude moci vybírat z mnoha nabídek, jeho jméno na trhu se bude určitě také přetřásat v nejedné organizaci. Bylo by fajn mít ho u nás. 🙂 

Kdo další?

Posilou by se mohli jevit například křídelníci Ondřej Palát (31 let) z Tampy Bay či Nino Niederreiter (29 let) z Caroliny. U prvně jmenovaného bude záležet, jestli ho dokážou Blesky udržet a také na sumě, o kterou si řekne. Z dalších zajímavých hráčů můžeme vypíchnout následující: Ryan Strome (28 let, naposledy New York Rangers), Ilja Michejev (27 let, Toronto) a Sonny Milano (26 let, Anaheim). 

Co se týče největších ryb, tak na trhu s volnými hráči budou k dispozici i Johnny Gaudreau (28 let, Calgary), Nazem Kadri (31 let, Colorado), Claude Giroux (34 let, Florida) a André Burakovsky (27 let, Colorado)

Kompletní seznam: KLIKNĚTE ZDE

Jiné řešení?

Dalším řešením by byla výměna. Některé týmy mají potíže s cap hitem, takže je možné, že budou měnit. Toho by se mohl Steve Yzerman chytit a nějakého útočníka přivést trejdem. Nechme se překvapit.

(zdroj: capfriendly.com, eliteprospects.com, foto: nhl.com)

6 Comments on “TRH S VOLNÝMI HRÁČI 2022 (část #2) – Který útočník si to namíří do Detroitu?”

    1. Ahoj, my o tom víme, ale nároky, které má, mu opravdu Yzerman nesplní. Pokud přijde, tak věřím, že ne na čtyřletý kontrakt a tento článek je stejně jako minulý rok – můj názor. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *