TURNAJ PROSPEKTŮ: Detroit zveřejnil soupisku! Nechybí Edvinsson, Söderblom, Ťuťajev či dva Češi

Konečně je to tady. Neskutečně se nám blíží zápasy Rudých křídel. Již v polovině měsíce září začíná turnaj prospektů, na kterém bude startovat také Simon Edvinsson, jemuž je předvídána zářná budoucnost. Detroit bude mít silný tým, pojďme se na něho podívat.

KRÁTCE O TURNAJI

Turnaj nováčků v Traverse City je již dlouholetou záležitostí, letos se bude konat 23. ročník. Celkově se zde střetne pět celků (Detroit, Columbus, Dallas, St. Louis, Toronto). 

Během celé historie tohoto předsezonního turnaje se hned 728 hráčů, kteří se ho zúčastnili, alespoň jednou objevili v zápase NHL. Přičemž při pohledu na soupisku Detroitu z minulého ročníku, tak si tímto turnajem prošlo hned 19 hokejistů. Šlo například o Tylera Bertuzziho, Filipa Hronka, Dylana Larkina, Lucase Raymonda či Filipa Zadinu.

PROGRAM DETROITU

pátek 16. září, 21:05 | Red Wings – Blue Jackets
neděle 18. září, 00:05 | Red Wings – Stars
pondělí 19. září, 17:05 | Red Wings – Maple Leafs

Všechny duely na turnaji prospektů budou vysílány na oficiálních stránkách Detroitu Red Wings. My samozřejmě budeme streamy přidávat také, jak už jste zvyklí během nočních zápasů NHL. Sledujte proto jak naše webovky, tak facebookové stránky. 

SOUPISKA RED WINGS

Pod obrázkem s kompletní soupiskou týmu Detroitu naleznete krátké představení každého hráče s informací, zda se jej vyplatí sledovat.

BRANKÁŘI

Andrew Oke
Teprve 18letý gólman, který byl pozván jako volný hráč. Chytá v juniorské OHL za Saginaw Spirit, což je michiganský celek. V uplynulém ročníku zaznamenal v 36 duelech úspěšnost 84,8 % a průměrně pustil 4,63 branek na utkání. Jeden duel odchytal na juniorském mistrovství světa, udržel čisté konto.

Sebastian Cossa
SLEDOVAT. 19letý obrovitý brankář je velkým talentem kanadského hokeje, což potvrzoval v posledních dvou juniorských sezonách. I když by mohl, tak jej vedení Detroitu do WHL již nepošle. Od nového ročníku začne Cossa chytat na farmě v Grand Rapids Griffins, aby přičichl dospělému hokeji. 

Jan Bednář
SLEDOVAT. Již 20letý výběr ze čtvrtého kola z roku 2020 má za sebou velmi slušnou sezonu v juniorské QMJHL, kde dokázal v základní části odchytat 47 duelů, v play off přidal dalších osm. Úspěšnost zákroků činila 91,2 % a průměrně inkasoval 2,72 gólů na zápas. Nevyvedlo se mu mistrovství juniorů, kde ho přechytal Tomáš Suchánek. I v další sezoně by měl odchovanec Karlových Varů působit v Acadie-Bathurst Titan. 

OBRÁNCI

Simon Edvinsson
SLEDOVAT. 19letý nesmírně talentovaný obránce má za sebou klíčový ročník ve Frölundě, kde se vůbec ve švédské nejvyšší soutěži neztratil, ba naopak. Ve 44 zápasech nastřádal 19 bodů (2+17), v pěti duelech play off přidal dvě přihrávky. To znamená jediné – téměř dva metry vysoký bek se stěhuje do zámoří, kde se v kempu popere o místo v hlavním týmu Red Wings.

Albert Johansson
SLEDOVAT. 21letý Švéd byl Rudými křídly draftován v roce 2019 ve druhém kole. Jeho rozvoj byl pomalejší, ale o to větší ovoce by mohl sklízet. V posledních dvou letech byl stabilním bekem Färjestadu, ve kterém se proměnil v ofenzivní tornádo. Minulou sezonu v 52 zápasech základní části nastřílel pět gólů a přidal 20 asistencí. V play off měl bilanci 2+6 v 18 duelech a ze Švédska tak odchází s titulem.

Donovan Sebrango
SLEDOVAT. Kanadský dvacetiletý zadák má za sebou pozoruhodnou minulost. Pomohla mu pandemie, protože se díky ní dostal do AHL ve věku, ve kterém se to ještě nemůže. Momentálně má za sebou dva ročníky na farmě, kde odehrál téměř 100 utkání. Tyto zkušenosti prodal na juniorském MS, kde coby asistent kapitána dovedl Kanadu poctivou prací v defenzívě ke zlatu. 

Seth Barton
Třiadvacetiletý pravák má s Detroitem podepsanou smlouvu do konce příští sezony. Barton se po třech letech strávených na univerzitě snažil propracovat do kádru Griffins. To se mu zatím úplně i vinou zranění nepovedlo, v loňském ročníku ve 20 zápasech vstřelil jeden gól a na pět přihrál. Pět utkání si střihl také v ECHL za Toledo Walleye.

Eemil Viro
SLEDOVAT. Dvacetiletý Fin má s Rudými křídly podepsán kontrakt do června 2025 – samozřejmě jde o nováčkovskou smlouvu. Viro tři ročníky v řadě hraje pravidelně za TPS, ale momentálně se přesouvá do zámoří, kde by si měl vybojovat místo na farmě. V minulém ročníku nenavázal produktivitou na ten předchozí, jenže se mu povedlo zlepšit hru dozadu. V 52 zápasech měl bilanci 3+4. Za 15 utkání play off dal dvě branky a na tři přihrál.

Oscar Plandowski
19letého zadáka jsme draftovali loni v pátém kole. Plandowski hrál tři sezony v Charlottetown Islanders (QMJHL), ale nyní v rámci ligy mění dres a od nového ročníku bude působit v Drummondville Voltigeurs. Loni v 64 zápasech zaznamenal pouhých 17 bodů (4+13), za 15 utkání play off se jednou trefil. 

Tnias Mathurin
Mathurinovi je pouhých 18 let a draftovali jsme ho letos v pátém kole draftu. 191 centimetrů vysoký a 91 kilogramů vážící zadák hraje v North Bay Battalion, kde v minulé sezoně měl tři góly a 12 asistencí ve 44 duelech. Za třináct utkání play off nasbíral čtyři asistence. Sledovat ho zatím extra nemusíte, na turnaj nepůjde s velkými ambicemi. Průlomový ročník ho snad čeká v klubu.

ÚTOČNÍCI

Pasquale Zito
Že by se z 19letého útočníka vyklubal velmi zajímavý hráč, který přišel na řadu až v 6. kole? O tom je určitě předčasné hovořit, nicméně Zito poté, co vynechal ročník 2020/2021 přišel do toho loňského s chutí. Výsledkem bylo 42 bodů (22+20) ve 49 zápasech. Dalších sedm bodů (2+5) nastřádal v 16 střetnutích ve vyřazovací části. Ve Windsor Spitfires (OHL) ale končí, stěhuje se v rámci ligy do Niagara IceDogs.

Riley Piercey
20letý křídelník je z pohledu NHL volným hráčem, takže jej Rudá křídla na turnaj pozvala do svých barev. Piercey hraje v juniorském celku Flint Firebirds (OHL), který se nachází v Michiganu. V uplynulé sezoně posbíral 58 bodů (27+31) v 59 duelech, další tři trefy a sedm přihrávek dokázal nasbírat v 18 zápasech play off. 

Jake Uberti
20letý centr je na tom stejně jako Piercey. Minulou sezonu OHL rozdělil mezi kluby Niagara IceDogs a Mississauga Steelheads. Dohromady za 52 utkání nastřílel 19 gólů a na 16 jich přihrál. Ve vyřazovací části nastoupil do devíti duelů s bilancí 2+2.

Drew Worrad
Již pětadvacetiletý střední útočník bude nejstarším Rudým křídlem na turnaji. Má za sebou také suverénně nejvíce zkušeností, když čtyři ročníky strávil v NCAA, kde se vypracoval až na asistenta kapitána na Western Michigan University. V minulém ročníku univerzitní ligy nastřádal 9+36 v 39 zápasech, takže mu hodila laso naše farma. Zde hrál již 11 duelů s bilancí 1+3. V nadcházející sezoně se pokusí stát důležitým členem Griffins.

Trenton Bliss
24letý forvard je stejným případem jako Worrad. Jeho zase naše farma angažovala z Michigan Tech University (NCAA). Zde měl v minulém ročníku za 36 utkání 12+28. Tři zápasy si střihl za Grand Rapids Griffins, ale nebodoval. Pokračovat na naší farmě bude i nadále.

Cross Hanas
SLEDOVAT. 20letý mladík má podepsanou nováčkovskou smlouvu s Detroitem do léta 2025 a rozhodně ho sledujte. Jemu jde o hodně, v následujícím ročníku poprvé okusí profesionální hokej – bude působit na farmě. Minulou sezonu strávil v juniorské WHL. Jako asistent kapitána Portlandu Winterhawks byl vidět, v základní části si připsal 86 bodů (26+60) v 63 zápasech! Dalších 5+4 měl za 11 utkání play off. Jde o jednoho z mých nejoblíbenějších prospektů, který má velmi šikovné ruce. 🙂 

Amadeus Lombardi
19letý centr s uměleckým jménem. Draftován byl Detroitem letos a to po velmi solidní sezoně v OHL v dresu michiganského Flint Firebirds. Dá se říct, že byl celou sezonu Red Wings na očích. I s play off odehrál 86 utkání, vstřelil 25 gólů a na 49 jich přihrál. V následujícím ročníku by měl být ještě produktivnější, Flint si od něj bude hodně slibovat. A my vlastně taky.

Kirill Ťuťajev
SLEDOVAT. Dvaadvacetiletý ruský útočník má před sebou nesmírně důležité léto. Sezonu 2020/2021 strávil v běloruském Yunost Minsk, kterému ale pomohl k titulu, když v 56 zápasech nastřádal bilanci 13+29. Dostal proto šanci v zámoří, kterou ovšem nechytil vinou dlouhodobého zranění za pačesy. V devíti zápasech na farmě nasbíral jen tři asistence. Nyní s Griffins podepsal roční smlouvu a je připraven se prosadit.

Marcus Limpar Lantz
Švédský devatenáctiletý centr se poprvé ve své kariéře stěhuje do zámoří. Uplynulý ročník strávil v Örebru, kde dostal dvakrát příležitost v dospělém týmu, kde nebodoval. Dalších 48 utkání si střihl za dvacítku, vstřelil 14 gólů a na 25 jich přihrál. Stěhuje se do juniorské OHL, kde bude hrát za celek Sarnia Sting. 

Julien Anctil
21letý centr má za sebou solidní sezonu v juniorské QMJHL, kde strávil celkem čtyři ročníky. V tom minulém za Sherbrooke Phoenix jako asistent kapitána nastoupil do 67 zápasů v základní části, nasbírat zvládl 68 bodů (26+42). Ve vyřazovacích bojích měl bilanci 8+6 v 11 duelech. Hledá si angažmá v dospělém hokeji. 

Elmer Söderblom
SLEDOVAT. Jedno ze zajímavějších jmen v útoku. Söderblom má s Detroitem podepsanou nováčkovskou smlouvu do léta 2025. Jednadvacetiletý obr (202 centimetrů, 113 kilogramů) v minulém ročníku švédské soutěže naprosto dominoval. V 52 zápasech základní části nasázel 21 branek a přidal 12 asistencí. V devíti duelech play off přidal rovnoměrně tři góly a tři přihrávky. Jeho na ledě rozhodně poznáte a zvykejte si, že to bude ten severoamerický. Dostane se i na kemp Red Wings, ale začne spíše na farmě. 

Ivan Ivan
SLEDOVAT. Dvacetiletý český centr má za sebou průlomový ročník v zámořské juniorce. Za Cape Breton Eagles (QMJHL) odehrál v uplynulém ročníku 65 utkání a připsal si na své konto stejný počet bodů (31+34). Neminula ho tak pozvánka na juniorské mistrovství světa, kde v sedmi duelech jednou asistoval. V dresu Eagles bude pokračovat. Na turnaji nováčků se vyplatí sledovat, jde o šikovného forvarda, navíc krajánek. 🙂 

Jacob Mathieu
18letý centr Rimouski Océanic (QMJHL) prošel draftem bez povšimnutí, takže je možné, že si ho Rudá křídla pouze testují na ten příští do spodních kol. Mathieu v uplynulém ročníku nastřádal 23 gólů a 13 asistencí v 75 duelech včetně play off. 

Mitchell Martin
Devatenáctiletý levý křídelník spadá do kategorie pozvaných hráčů. Je fyzicky velmi dobře urostlý (193 cm, 94 kg). V minulé sezoně hrál v OHL za Kitchener Rangers. Povedlo se mu velmi rychle zapadnout jako nováčkovi. V základní části nasázel 17 gólů a přidal k nim 23 asistencí za 65 utkání. Ve vyřazovacích bojích zasáhl do 12 duelů s bilancí 7+5.

Tohle je momentálně od nás vše. Děkujeme za přečtení. LGRW! 🐙

(zdroj: Detroit Red Wings, eliteprospects.com; foto: The Hockey Writers)

One Comment on “TURNAJ PROSPEKTŮ: Detroit zveřejnil soupisku! Nechybí Edvinsson, Söderblom, Ťuťajev či dva Češi”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *