V Detroitu mě baví hrát, ale pokud přijde možnost výměny, podívám se na to, říká obránce Staal

Přestože Detroit v posledních zápasech inkasuje mnoho branek, obránce Marc Staal si po celý ročník svou výkonnost drží. Napříč ligou by o tohoto zkušeného veterána měl být zájem. Jak se k tomu staví samotný hráč?

„V příštích dvou týdnech uvidíme, co se stane,“ prohodil po středečním tréninku. „Pokud se objeví nějaká možnost výměny, co se organizací hodí a Steve Yzerman ji bude chtít udělat, podívám se na to. Každopádně mě baví tady hrát a těším se na pokračování,“ doplnil kanadský zadák.

Staal má tu výhodu, že si při obnově smlouvy loni v létě vydupal klauzuli o nevyměnitelnosti. Jen on sám tak rozhodne o své budoucnosti. Pokud bude cítit, že může jinde pomýšlet na pohár, vzdá se klauzule a Detroit ho vymění. V opačném případě zůstane do konce sezóny.

„Nikdy nevíte, co se před uzávěrkou přestupů stane. Je to tak každý rok, co jsem v NHL. Každý hráč je ve stejné situaci. Budu se snažit hrát nadále co nejlépe a pokud se něco objeví, zvážím to, až k tomu dojde,“ uvedl borec s 998 starty v základní části a 107 duely v play off na svém kontě.

V Detroitu jsou s pětatřicetiletým bekem spokojení. Není divu, Staal podává poměrně vyrovnané výkony a v kabině je lídrem mladého týmu. Mezi spoluhráči je navíc velmi oblíbený, i to mu před tímto ročníkem vyneslo na dres písmeno A. Vzhledem ke končícím smlouvám levých obránců (Staal, Leddy, DeKeyser), je možné, že si prvně jmenovaného Red Wings ještě ponechají a nabídnou mu další roční prodloužení. Leddyho zřejmě potká výměna a DeKeyser v organizaci pravděpodobně skončí.

Blížící se trade deadline bude zajímavá. Red Wings v posledních letech vyměnili několik obránců do týmů bojujících o play off, které se snaží získat větší hloubku kádru. Šlo například o Patrika Nemetha, Jona Merrilla, Mikea Greena či Nicka Jensena. 

Mezi kandidáty na výměnu, kteří jsou v posledním roce své smlouvy, jsou v naší organizaci brankář Thomas Greiss, obránci Marc Staal, Nick Leddy a Troy Stecher a útočníci Vlad Naměstnikov, Sam Gagner a Carter Rowney. Důležité bude naskočit na vítěznou vlnu a zvýšit dobrými výkony svou hodnotu.

(zdroj: mlive.com; foto: freep.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *