V nováčkovské sezóně zaznamenal půl bodů na zápas, nyní posílil farmu Detroitu

Soupiska Toleda Walleye přivítala dalšího člena. Za farmu Detroitu bude od nového ročníku znovu hrát Brett Boeing. Šestadvacetiletý centr se do týmu vrací po sezóně, kterou strávil ve Švédsku.

Boeing hrával v mládí v různých kategoriích za Shattuck St. Marry’s, kde dokázal pravidelně bodovat. Juniorskou část kariéry strávil v USHL v dresu Dubuque Fighting Saints, vypracoval se až v asistenta kapitána. Ve 112 zápasech nastřílel 38 branek a přidal 36 asistencí. Ve vyřazovacích bojích zaznamenal v 15 duelech dva góly a šest přihrávek. 

V roce 2015 zamířil do NCAA na Michigan Tech. Sezónu zde ale nedokončil, protože se vrátil zpátky do USHL k Fighting Saints. Ročník 2016/2017 začal opět na univerzitě, tentokrát na UMass (Univesity of Massachusetts). Během tří let zde odehrál 90 zápasů, ve kterých nastřádal 31 bodů (13+18). 

Jeho první profesionální sezónou byla 2019/2020. Roční smlouvu podepsal s Toledo Walleye, což je právě naše farma v ECHL. Etabloval se slušně, udržel si hranici půl bodu na zápas – 40 utkání, 20 bodů (9+11). V uplynulém ročníku se dostal do Evropy, nastupoval ve Švédsku ve třetí nejvyšší soutěži za Östersunds. V základní části si připsal na svoje konto 12 zápasů a pět bodů (4+1). V play off nastoupil do šesti utkání, dal gól a na šest jich nahrál. 

„Stylem hry vytváří spoustu energie pro své spoluhráče. Zároveň dokáže v případě potřeby přispívat bodově. Jsme nadšení, že můžeme po velmi dobrém nováčkovském ročníku opět pomáhat rozvíjet Brettův talent,“ řekl hlavní trenér Toleda Walleye Dan Watson.

(zdroj: toledowalleye.com; foto: koláž redwings.cz, echl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *