V obou týmech je spoustu talentu, říká DeBrincat před zápasem proti Senators

V atraktivním čase (19:05 SEČ) se dnes utkají hokejisté Red Wings s ottawskými Senátory. Kromě toho, že půjde o bitvu dvou celků, které se mohou v úvodu sezóny pyšnit výbornými výsledky, jedná se také o vcelku pikantní souboj z pohledu Alexe DeBrincata.

Právě v dresu Ottawy odehrál Alex minulou sezónu, v níž vstřelil 27 branek a celkem si připsal solidních 66 bodů. Fanoušci „Sens“ nesli útočníkův odchod vcelku nelibě, neboť se Američan příliš neměl k podpisu nového kontraktu.

Dnes se poprvé od výměny do Detroitu potká se svými bývalými spoluhráči. Co očekávat? Samotný hráč neočekává, že by v publiku mohly být k vidění transparenty s nápisem „Vítej zpět, Alexi!“ Očekávat se dá pískot nebo nějaké to pověstné bučení.

„Během léta vyšlo ven spoustu věcí, říká DeBrincat. „Něco se ke mně doneslo. Vím, co se skutečně stalo a jaká byla situace za zavřenými dveřmi,“ vrátil se DeBrincat k okolnostem kolem vyjednávání svého nového kontraktu. „Mnoho věcí, které vycházely na veřejnost nebyly interpretovány tak, jak se udály. Je to tak, jak to je. Novináři si budou vždy psát to, co chtějí. Jsem s tím v pohodě.“

Výměnou za rodáka z Michiganu získali Senátoři výběry v 1. a 4. kole draftu 2024 a také Dominika Kubalíka s Donovanem Sebrangem.

DeBrincat neupřesnil, jak přesně k dohodě se současným zaměstnavatelem došlo, je však nadšený, že má možnost hrát v týmu z jeho rodiště, jemuž od mala fandil. Po nočním čtyřbodovém představení Jacka Hughese proti Islanders Alex přišel o průběžné vedení v produktivitě. Na hvězdného forvarda Devils momentálně ztrácí dva body.

Na poslední dva vzájemné zápasy odehrané navíc na domácím ledě vzpomínají příznivci týmu z hlavního města Kanady určitě s radostí. První z obou zmiňovaných utkání se hrálo poslední únorový den tohoto roku a skončilo jednoznačným vítězstvím Ottawy 6:2! Odveta o den později nedopadla pro Detroit o moc lépe, tentokrát 6:1… DeBrincat si z tohoto dvojzápasu odnesl celkově 3 body (1+2).

„Myslím, že jsme v té době byli několik kroků před Wings. Dva zápasy po sobě na domácím ledě pro nás tehdy byly velmi důležité. Byly to důležité zápasy pro oba týmy, ale mám pocit, že jsme tehdy zabrali o něco víc, hráli s větším nasazením, než soupeř a oba zápasy vyhráli,“ vzpomíná DeBrincat na situaci z minulé sezóny. „Není snadné hrát na tomto stadionu. Pokud budeme mít dobrý start, doufejme, že si minimálně jeden bod odvezeme.“

Staneme se svědky zrodu nové rivality?

DeBrincat vidí oba týmy velmi podobně.

V obou týmech je spoustu talentu. Myslím, že hrajeme podobnými styly. Oba týmy hrají směrem dopředu a chtějí hrát hodně rychle. Měl by to být dobrý zápas, bude to zábava. Je jasné, že jsme teprve na začátku sezóny, ale záleží na každém získaném bodu. V rámci divize je to docela důležité.“

Skvělý vstup do sezóny v podání Ottawy DeBrincatovi samozřejmě neunikl.

„Trochu jsem je sledoval,“ přiznává americký střelec. „Mám tam spoustu kamarádů, takže je zábavné sledovat lidi se kterými se přátelíte a vidět, jak se jim daří. Samozřejmě bude něco jiného proti nim hrát, ale obecně je to tým, který je zábavné sledovat.“

Na Red Wings je ostatně také radost pohledět a velkou měrou se o to zapříčinil právě borec s číslem 93. Minimálně v úvodu ročníku je hlavní útočnou zbraní celého týmu. Působení v novém týmu si DeBrincat zdá se velmi užívá. V podobném rozpoložení se ale nachází také náš dnešní soupeř.

„Rozhodně si myslím, že je mezi námi rivalita. Každý tým chce dokázat, že je lepší než ten druhý. Hrajeme s nimi v průběhu sezóny několikrát, navíc z pohledu divize jsou to vždy velmi důležité zápasy. Vím, že když jsem hrál za Ottawu, byli jsme na zápasy proti Wings doslova nažhavení,“ vzpomíná DeBrincat na dobu, když byl na opačné straně barikády.

(zdroj: detroithockeynow.com; foto: freep.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *