Ve třetí třetině jsme konečně hráli jako tým, uvedl po zápase s Torontem trenér Blashill

Šílené utkání hrané v Detroitu, které skončilo vítězstvím Toronta 10:7, bylo samozřejmě plné očekávání s ohledem na vyjádření aktérů na tiskové konferenci. Za Rudá křídla mluvili zadák Marc Staal a trenér Jeff Blashill.

Obránce Marc Staal si po zápase nemohl vzpomenout, kdy během svého hokejového života něco podobného zažil. „Nechtěli jsme se vzdávat. Začali jsme hrát jeden za druhého a snažili se vyhrávat souboje. Dvě třetiny jsme je jasně prohrávali. Samozřejmě, že bylo příliš pozdě, ale snažili jsme se na ně vytvořit tlak,“ rozpovídal se zkušený bek, s jakými plány Red Wings vstoupili do třetího dějství.

„Byli jsme mimo hru, ale najednou jsme začali střílet góly, bylo to bláznivé. Jsem rád, že fanoušci zůstali a po druhé třetině neodešli. Dali nám obrovskou podporu, energii. Jsou fantastičtí. Společně jsme se nevzdali,“ těšilo pětatřicetiletého veterána. 

„Úvod zápasu nám znovu nevyšel a ani ve druhém dějství jsme nehráli dobře. Body jsme si nezasloužili, celkově se mi náš výkon moc nelíbil, neměli jsme mnoho dobrých momentů,“ shrnul Staal svou zpověď.

„Pro fanoušky to bylo jistě vzrušující, byli hodně hlasití,“ pochválil je trenér Jeff Blashill. „Nebylo to od nás dobré. Je skvělé, že jsme začali střílet góly, ale bylo pozdě. Na konci zápasu je z toho bláznivá výhra pro Toronto,“ dodal kouč Red Wings.

Dlouhou dobu byli hokejisté Detroitu v útlumu a na ledě se jim příliš nevedlo. „Prohráli jsme snad každý souboj o puk. Ve třetí třetině jsme konečně začali hrát v útoku i obraně. Některé šance jsme ještě neproměnili. Myslím, že v závěrečné periodě jsme pracovali jako tým, obětovali se, blokovali střely. To předtím nefungovalo,“ řekl Blashill. 

K obratu nakonec moc nechybělo, Red Wings se dvakrát dostali na dostřel jediné branky. „Bylo by skvělé otočit to a vyhrát. Nesmazalo by to ovšem strašné dvě předchozí třetiny,“ doplnil trenér Rudých křídel.

(zdroj: mlive.com, freep.com; foto: detroitsportsnation.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *