VELKÝ PŘEHLED: Smlouvy vypršely. Zadina, Gagner či Staal. S kým podepíšeme a kdo končí?

Léto Rudých křídel se ponese ve znamení změn. Kromě podstatné v podobě nového kouče nás jistojistě čeká průvan i v hráčské kabině. Někteří hráči odejdou, další přijdou, to je prostě koloběh NHL. Pojďme se podívat, komu ze současného kádru kontrakt vyprší a jakou naději na podepsání nového má.

JAKÁ JE SITUACE?

Ještě než se podíváme na posty, tak si sesumírujeme finanční situaci. Aktuálně k dnešnímu dni máme pod smlouvou 32 hráčů (maximum 50), v hlavním týmu jich je „registrováno“ 15 (maximum 23). Náš cap hit činí 46 728 889 dolarů, strop je 82 500 000 dolarů.

Dá se tak říci, že můžeme ještě utratit celkem 35 771 111 dolarů. Z důležitých hráčů nemají smlouvu Filip Zadina a Jake Walman. Bez ostatních bychom se myslím obešli, ale stejně bude náš GM podepisovat spíše vlastní, než najednou přivádět třeba sedm jmen z volného trhu. Ale z něho určitě nějakého hokejistu angažujeme. Počítám, že na manipulaci na volném trhu by mohl mít Yzerman k dispozici 22-25 milionů dolarů. 

Za to se dá posílit více než slušně. Podívejme se tedy, jak to je post po postu. Kdyby vás jinak cokoliv zajímalo, stačí napsat na naší FB stránku nebo do komentářů. Pokusím se osvětlit cokoliv, co vám třeba nebude jasné.

BRANKÁŘI

UFA (volný hráč): Thomas Greiss (36 let), Magnus Hellberg (31), Calvin Pickard (30)
RFA (chráněný volný hráč): Filip Larsson (23), Kaden Fulcher (23)
Pod smlouvou: Alex Nedeljkovic (26, vyprší 2023), Sebastian Cossa (19, 2024), Victor Brattström (25, 2023), Jussi Olkinuora (31, 2023) 

Brankářská situace se v Detroitu určitě bude řešit. Thomas Greiss končí, novou smlouvu nedostane. Alex Nedeljkovic má platný kontrakt na další ročník, jednička je tedy vyřešená. Od Sebastiana Cossy toho zatím moc čekat nemůžeme, zřejmě dostane šanci na farmě v Grand Rapids. Zde končí Calvin Pickard, protože Red Wings přivedli finskou turnajovou hvězdičku, kterou je Jusso Olkinuora. Ten by měl zaujmout post hlavního golmana Griffins a případné trojky.

Z mladíků určitě nevezmeme Larssona, jenž se upsal druholigovému švédskému Kristianstadsu. Ohledně Fulchera jsou také otazníky, spíše si myslím, že mu šanci nedáme. Poohlížet se budeme po dvojce, která pomůže Nedeljkovicovi. Zde do úvahu připadají jména jako Ville Husso, Scott Wedgewood, Casey DeSmith či Braden Holtby. Beze smlouvy budou i Darcy Kuemper či Jack Campbell, ale jejich příchod neočekávám, byť druhý jmenovaný je cílem našeho zájmu. Největší smysl dává asi Holtby. 

Jak by to mohlo vypadat v sezóně 2022/2023?

Hlavní tým: Nedeljkovic, někdo z volných hráčů
Farma: Olkinuora, Cossa, Brattström

OBRÁNCI

UFA (volný hráč): Danny DeKeyser (32), Marc Staal (35), Daniel Renouf (27), Ryan Murphy (29), Brian Lashoff (31)
RFA (chráněný volný hráč): Olli Juolevi (24), Jake Walman (26)
Pod smlouvou: Filip Hronek (24, 2024), Jordan Oesterle (29, 2023), Moritz Seider (21, 2024), Gustav Lindström (23, 2023), Steven Kampfer (33, 2023), Eemil Viro (20, 2024), Donovan Sebrango (20, 2024), Seth Barton (22, 2023), Albert Johansson (21, 2024), Wyatt Newpower (24, 2023), Jared McIsaac (22, 2023), Simon Edvinsson (19, 2025)

Na pravé straně budou pokračovat Seider, Hronek a Lindström. Levá strana bude o něco otevřenější na prosazení se. Z hlavního kádru má smlouvu pouze náhradník Oesterle. Existuje tedy možnost, že Staal dostane ještě roční smlouvu, prosadit se na volná místa mohou mladíci Edvinsson, Sebrango, Johansson nebo Viro. Renouf, Lashoff, Barton a Newpower jsou hráči na farmu. U DeKeysera se očekává konec. Osobně si myslím, že nepodepíšeme Juoleviho, ale Walmana ano. Yzerman ho chtěl, takže mu dá šanci. 

Věřím, že i v defenzívě budeme nakonec hledat mezi volnými hráči. Z leváků budou k mání například Ben Chiarot, Nikita Zadorov, Brett Kulak, Ian Cole či Erik Gustafsson. Pokud bychom chtěli posílit pravou stranu, tak k dispozici jsou Chris Wideman, Justin Schultz, Justin Braun, Erik Gudbranson či Josh Manson. Nepředpokládám, že ulovíme největší ryby, kterými jsou Kris Letang, John Klingberg nebo Mark Giordano.

Samozřejmě existuje také možnost trejdovat. Kdo jistojistě končí, je farmář Murphy, nahrazuje ho nejnovější podpis obranných řad – zkušený Kampfer.

Jak by to mohlo vypadat v sezóně 2022/2023?

Hlavní tým: Staal (?), Seider, Edvinsson, Hronek, Walman, Lindström, Oesterle, někdo z volných hráčů
Farma: Sebrango, McIsaac, Viro, Johansson, Barton, Newpower, Lashoff, Kampfer, Renouf (?)

KŘÍDLA

UFA (volný hráč): Sam Gagner (32), Turner Elson (29), Riley Barber (28)
RFA (chráněný volný hráč): Filip Zadina (22)
Pod smlouvou: Jakub Vrána (26, 2024), Tyler Bertuzzi (27, 2023), Oskar Sundqvist (28, 2023), Adam Erne (27, 2023), Lucas Raymond (20, 2024), Givani Smith (24, 2023), Robby Fabbri (26, 2025), Jonatan Berggren (21, 2024), Cross Hanas (20, 2025), Pontus Andreasson (23, 2023), Taro Hirose (26, 2024), Elmer Söderblom (21, 2025)

Když to vezmeme kolem a kolem, tak nikomu zásadnímu kromě Zadiny kontrakt nekončí. V top six by se měli objevit Raymond, Bertuzzi, Vrána a Fabbri. Bohužel druhý jmenovaný je zraněný a nevíme, zda stihne začátek sezóny (ale mohl by). Do kádru se zřejmě prosadí Berggren, dobře vypadal Sundqvist. Ve čtyřce se může objevit Smith a/nebo Erne. Hanas je mladý, ten půjde nejprve na farmu. Barber, Hirose a Elson jsou taktéž případné podpisy pro Griffins a u Gagnera je to otázka. 

Někteří hráči samozřejmě jsou univerzální, na křídle měl pár utkání Michael Rasmussen a vypadal tam velmi dobře. Pius Suter by v krajním případě také mohl hrát na křídle.

Dalo by se říci, že co do počtu, tak hráče na následující sezónu mít budeme. Pokud ale chceme posílit, tak na volném trhu rozhodně bude o koho. Kromě hvězd typu Johnny Gaudreau, Filip Forsberg a André Burakovsky, se budou na free agency nacházet reálnější varianty – Andrew Copp, Valerij Ničuškin, Ondřej Palát, Mason Marchment, Nino Niederreiter, Max Domi či Ilja Michejev.

Ze Švédska přicházející Andreasson začne zřejmě na farmě, přičemž on dokáže kromě křídla hrát i centra. 

Jak by to mohlo vypadat v sezóně 2022/2023?

Hlavní tým: Bertuzzi, Raymond, Vrána, Fabbri, Sundqvist, Erne, Berggren, Zadina, Söderblom (?), Gagner (?)/někdo z volných hráčů
Farma: Hanas, Elson, Barber, Hirose, Andreasson, Smith, někdo z volných hráčů

CENTŘI

UFA (volný hráč): Carter Rowney (33), Kyle Criscuolo (30)
RFA (chráněný volný hráč): Mitchell Stephens (25), Chase Pearson (24)
Pod smlouvou: Dylan Larkin (25, 2023), Pius Suter (25, 2023), Michael Rasmussen (23, 2024), Joe Veleno (22, 2023)

Střed útoku je obrovskou slabinou Detroitu. Pozici druhého centra prozatím nezvládl Suter, který ovšem smlouvu na další ročník má. S ním i kapitán Larkin a mladíci Rasmussen s Velenem. Criscuolo a Pearson jsou podpisy na farmu, Stephens toho moc kvůli zranění neodehrál. U Rowneyho je otázkou, zda o něj nadále budeme stát. 

Post středního forvarda budeme jistojistě řešit na volných hráčích. Zde ale moc na výběr nebude, co se opravdové kvality týče. Steve Yzerman se musí plácnout přes kapsu, což vzhledem ke cap hitu nebude problém. Volnými hráči se v létě stanou Nazem Kadri, Claude Giroux, Ryan Strome, Vincent Trocheck, Jevgenij Malkin. Z těchto hvězd se pokusíme o Trochecka, budeme muset holt investovat, aby někdo přišel. Druhý střední útočník nás trápí již dlouhou dobu. 

Centra by případně mohl odehrát i Fabbri, nebo z volných hráčů třeba Andrew Copp či Paul Stastny. Upřímně našeho Rasmussena vidím spíše na křídle, takže doufám, že někoho solidního na centra dotáhneme.

Jak by to mohlo vypadat v sezóně 2022/2023?

Hlavní tým: Larkin, Suter, Rasmussen (?), Veleno, někdo z volných hráčů
Farma: Criscuolo, Pearson, Stephens (?), někdo z volných hráčů

Ideální sestava Red Wings v sezóně 2022/2023 (bez volných hráčů)?

Nedeljkovic (Olkinuora?)

Staal (?) – Seider
Edvinsson – Hronek
Walman – Lindström
Oesterle

Bertuzzi – Larkin – Raymond
Fabbri – Suter – Vrána
Berggren – Rasmussen – Zadina
Sundqvist – Veleno – Smith/Erne

Sestava Red Wings se ziskem zajímavých volných hráčů v sezóně 2022/2023?

Nedeljkovic (Holtby/DeSmith)

Zadorov – Seider
Edvinsson – Hronek
Staal/Walman – Lindström/Manson
Oesterle

Bertuzzi – Larkin – Raymond
Vrána – Trocheck – Palát (?)
Fabbri – Suter – Zadina/Berggren
Rasmussen – Veleno – Sundqvist
Erne, Smith

Adminova fantasmagorie 2022/2023 aneb Jdeme si pro Cup 😀

Nedeljkovic (Holtby/De Smith)

Edvinsson – Klingberg
Zadorov – Seider
Staal – Hronek
Walman, Oesterle, Lindström

Gaudreau – Larkin – Raymond
Vrána – Kadri – Forsberg
Bertuzzi – Trocheck – Palát
Fabbri – Rasmussen – Zadina
Suter, Sundqvist, Veleno, Erne, Smith, Berggren

(zdroj: eliteprospects.com, capfriendly.com; foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *