Vrána má z posíleného Detroitu dobrý pocit. Play off? Půjdeme do toho naplno, hlásí směle

37 zápasů, 21 gólů a devět asistencí. Ano, to je bilance Jakuba Vrány v dresu Rudých křídel. I na českého snajpra budeme v následujícím ročníku velmi spoléhat. A jak se k situaci kolem silnějšího kádru staví on? To se dozvíte v tomto článku.

Zdravotně v pořádku

V první řadě je odchovanec Letňan rád, že mu drží zdraví. Vždyť Vrána musel vynechat drtivou většinu uplynulé sezony a problémy s ramenem jej trápily i během angažmá ve Washingtonu. Teď by mělo být vše konečně v naprostém pořádku. 

„Přes polovinu sezony jsem byl zraněný, takže to bylo těžké. Nejvíce po psychické stránce,“ přiznává útočník s číslem 15. „Byl jsem mimo dlouhou dobu, což žádný hráč nechce. Každý chce být na ledě. Nyní se cítím dobře, rameno je v pohodě, mám na něj cviky, takže věřím, že to je na dobré cestě,“ dodává.

Šestadvacetiletý forvard bude jedním z nejdůležitějších hráčů týmu. Ten přitom přes léto výrazně posílil, ať už šlo o příchod brankář Villa Hussa, obránců Bena Chiarota či Olli Määttä nebo útočníků Andrewa Coppa a Davida Perrona.

„Jsem velmi spokojený s vedením, jaké hráče se jim podařilo získat,“ řekl Vrána s nadšením. „Podle mého názoru jsme dostatečně posílili, takže je větší šance na play off. Určitě do toho půjdeme naplno,“ vzkazuje český forvard. 

Detroit přitom hrál ve vyřazovacích bojích naposledy v roce 2016.

Potenciál Rudých křídel

V předchozích odstavcích jsem nezmínil příchod dalšího krajana – Dominika Kubalíka. Ohledně něho se samozřejmě Vrána také rozpovídal. Vždyť jde o čtvrtého Čecha, který by měl být na hlavní soupisce Rudých křídel. 

„Bude to super, moc se na Domču těšíme,“ pokyvuje produktivní střelec. „Bavili jsme se hlavně o bydlení, také jsem mu řekl, že máme opravdu skvělé zázemí a že tu jsou všichni moc milí,“ vypráví Vrána.

Ten také nezapomněl pět slova chvály na dvojici Moritz Seider – Lucas Raymond: „Máme mladší tým, někteří kluci jsou v NHL teprve dva roky. Je to o získávání zkušeností, ale jsem si jistý, že potenciál v týmu je obrovský. Hlavně mladí kluci jako Moritz nebo Lucas mají před sebou obrovskou budoucnost. Celkově mám z našeho týmu velmi dobrý pocit.“

(zdroj: isport.cz; foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *