Yzerman po něm roky toužil a konečně ho přivedl. Jak Walman zapadá do budoucnosti Red Wings?

Obránce Jake Walman přestoupil do Detroitu jako součást výměny se St. Louis Blues za Nicka Leddyho. Pro šestadvacetiletého rodáka z Toronta je důležitou zprávou, že o něho vedení Red Wings nesmírně stálo. Z posledních informací dokonce vyplývá, že zájem byl dlouhodobý.

„Když hrál na univerzitě za Providence a v jeho juniorském věku, tak jsme ho sledovali,“ uvedl generální manažer Detroitu. „S manažerem St. Louis jsme se o něm bavili v průběhu této sezóny,“ doplnil Yzerman.

Walman se v tomto ročníku objevil pouze ve 32 zápasech za Bluesmany, v nichž si připsal šest bodů za tři branky a stejný počet asistencí. „V St. Louis se neprosadil přes skvělé hráče. Dostane příležitost pořádně si zahrát u nás. Myslíme si, že má šanci stát se stálicí v NHL, jen se mu to prostě nepovedlo u Blues, kde mají spoustu kvalitních obránců. Jake dobře bruslí, často a tvrdě střílí a nesnáší porážky,“ řekl Yzerman.

Generální manažer Rudých křídel na začátku března získal z waiver listu obránce Olli Juoleviho. Potenciálně jeden nebo oba dva dostanou novou smlouvu i na další ročník. „S akvizicí Olliho a Jakea jsme získali pár hráčů, které můžeme vyzkoušet a uvidíme, jak si vedou. Po sezóně se rozhodneme, kdo se pro nás hodí i do dalších let,“ vzkázal Yzerman.

Jordan Oesterle je jediným levým obráncem, který má smlouvu na příští ročník, ačkoli generální manažer Detroitu naznačil, že má zájem o prodloužení kontraktu s Marcem Staalem. Pravděpodobné také je, že se do sestavy dostane mladíček Simon Edvinsson, jehož jsme draftovali v roce 2021 v prvním kole. Ve Frölundě má v tomto ročníku na kontě 19 bodů (2+17) ve 43 zápasech.

„Simon si vede velmi dobře. Je to trochu jiný hráč než Moritz, ale na 19letého mladíka má neskutečný dopad na úspěch svého týmu. Ve švédské lize má velký vliv,“ pochvaluje si dobrou volbu v draftu Steve Yzerman.

Walman je druhým hráčem ze St. Louis, kterému generální manažer Red Wings dává šanci. V roce 2019 Yzerman vyměnil Robbyho Fabbriho do Detroitu, který tehdy stejně jako šestadvacetiletý obránce potřeboval získat důvěru. Za tu se odvděčil skvělými výkony, nicméně nyní je bohužel na listině zraněných hráčů. Předtím však byl nezpochybnitelným členem druhé formace.

Zajímavé je, že Walman byl v roce 2014 projektován na draftu někde na závěr třetího kola. Tampa Bay Lightning zde měla volbu číslo 79, kterou na zisk tohoto beka neuplatnila. Místo toho skauti Blesků poradili vedení vybrat útočníka Braydena Pointa. Walman mířil o tři místa později, když na něj ukázali Bluesmani. 

(zdroj: freep.com; foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *