Yzerman všem vypálil rybník! Přivedl brankáře do tandemu a má kompletní realizační tým

Ve světle některých výměn a kroků jiných manažerů v NHL můžeme být opravdu šťastní, že máme Steva Yzermana. Ten opět prokázal svůj um, když lacino získal kvalitního brankáře do páru a Red Wings ještě ohlásili dvě posily do realizačního týmu, který se zdá býti kompletní.

Spekulovalo se o řadě týmů, které chtěly zkusit na trhu volných hráčů kontaktovat zástupce finského brankáře a jednat s ním o smlouvě. Jenže přišel Steve Yzerman. Ville Husso proto patří Red Wings. St. Louis vzali (při pohledu na kvalitní výkony Hussa) mrzkou nabídku, ale byli rádi, protože jinak by o tohoto gólmana přišli zadarmo právě na volných hráčích.

Náš generální manažer měl samozřejmě v době trejdu dohodnuto, že následně sedmadvacetiletý rodák z Helsinek podepíše smlouvu u nás. To se stalo, zní jednoznačně – 3 roky a 4,75 milionů dolarů ročně. Na první pohled se to může zdát přestřelené, na což poukazoval nejeden zámořský či český a slovenský expert. Možná. Jenže musíme si uvědomit, že Red Wings mají pod stropem hodně prostoru, se kterým mohou nakládat. 

Steve Y říkal, že využije tolik peněz, kolik je třeba, aby tým posílil. To se děje, kromě financí je chytré i odstupné. Vždyť si vezměte, že za současnou dvojici brankářů Husso – Nedeljkovic jsme utratili dvě třetí kola. Kdo tohle v lize má? 🙂

Novým asistentem trenéra je Bob Boughner, jehož jsme draftovali v roce 1989. Bývalý obránce bude mít na starosti defenzivní činnost. Jednapadesátiletý kouč k tomu má ty nejlepší předpoklady. V minulosti pracoval jako hlavní trenér Floridy Panthers či San Jose Sharks. Předtím dlouhá léta sloužil pro juniorský tým hrající OHL Windsor Spitfires, s nímž třikrát vyhrál slavný Memorial Cup, dvakrát OHL, dvakrát se stal nejlepším trenérem OHL a dvakrát nejlepším trenérem CHL (do CHL spadají QMJHL, WHL a OHL). 

Kromě Boughnera míří do Detroitu také Alex Westlund, což je moc zajímavé jméno. Americký bývalý brankář, který se v zámoří neprosadil a znát ho mohou slovenští fanoušci z jeho angažmá v Popradu v sezóně 2012/2013. Westlund po skončení hokejové kariéry působil v Německu (Augsburger Panther) a Chorvatsku (Medvescak Zagreb) jako trenér brankářů. Od roku 2017 se vrátil za velkou louži a plácl si s Capitals, že se bude starat o brankáře na jejich farmě. Rukama mu během pětiletky u Hershey Bears prošli například Vítek Vaněček a Ilja Samsonov. Nyní bude koučovat maskované muže u nás.

Vítejte!

(zdroj: eliteprospects.com, nhl.com; foto: freep.com)

2 Comments on “Yzerman všem vypálil rybník! Přivedl brankáře do tandemu a má kompletní realizační tým”

  1. vyhozene penize Husso mel jednu povedenou sezonu a tim to hasne nevidim v tom tahu zadnou genialitu jak pise pan redaktor o to vic kdyz jsou volni Kuemper,Murray,…navic Olkinuara na farme ktery by mohl delat jednicku v Detroitu…Tohle se opravdu nepovedlo!!!

    1. Mně se na tom líbí, že Husso byl žádaný a končí u nás. Olkinuora těžko mohl být naší jedničkou s minimální smlouvou, navíc dvoucestnou, na jeden rok. 🙂 Bude rád, že si zachytá na té farmě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *