REPORTÁŽ | Game #12 | Sabres – Red Wings 3:4p. První lajna zářila, Seider s premiérovým gólem

Obrat snů mají za sebou hokejisté Red Wings, kteří začali v Buffalu skvěle. Již v první minutě je do vedení poslal Pius Suter, domácí ale zabrali a třemi góly duel otočili. Detroit se nevzdal, Tyler Bertuzzi dvěma slepenými góly skóre srovnal a v prodloužení rozhodl svou první trefou v NHL obránce Moritz Seider.

Buffalo Sabres – Detroit Red Wings 3:4p (0:1, 2:0, 1:2 – 0:1)
B: 32. Thompson (Skinner, Asplund), 33. Dahlin (Butcher, Asplund), 47. Ruotsalainen (Miller, Hayden) – 1. Suter (Raymond, Bertuzzi), 54. Bertuzzi (DeKeyser, Raymond), 55. Bertuzzi (Suter, Raymond), 63. Seider (Bertuzzi).

Střely: 32 – 33 | Vhazování: 43 % – 57 % | Přesilovky: 1/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 4 | Hity: 7 – 13 | Zblokované střely: 12 – 12

⭐ Tři hvězdy: 1. Tyler Bertuzzi (DET, 2+2), 2. Tage Thompson (BUF, 1+0), 3. Rasmus Asplund (BUF, 0+2)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Lucas Raymond (0+3), Pius Suter (1+1), Moritz Seider (1+0)

Buffalo Sabres: Tokarski (Dell) – Butcher, Dahlin, Miller, Bryson, Pysyk, Hägg – Asplund, Thompson, Skinner – Hinostroza, Cozens, Caggiula – Okposo, Eakin, Girgensons – Hayden, Ruotsalainen, Bjork.

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, DeKeyser, Hronek, Leddy, Oesterle, Staal – Raymond, Suter, Bertuzzi – Zadina, Veleno, Fabbri – Naměstnikov, Stephens, Gagner – Smith, Rasmussen, Erne.

(zdroj: nhl.com; foto: nhl.com)