REPORTÁŽ | Game #14 | Red Wings – Oilers 4:2. Naměstnikov dvěma góly sestřelil Edmonton

Detroit zapisuje třetí vítězství v řadě, o to cennější je, že Edmontonu tím udělil teprve druhou porážku v sezóně. Red Wings odehráli skvělé dvě třetiny, v té třetí povětšinou bránili těsný náskok. Dvě branky vstřelil Vlad Naměstnikov, jednu dal Dylan Larkin a do prázdné branky Moritz Seider. V brance předvedl skvělý výkon Alex Nedeljkovic.

Detroit Red Wings – Edmonton Oilers 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
B: 15. Naměstnikov (Gagner), 27. Naměstnikov (Rasmussen, Hronek), 35. Larkin, 60. Seider (Rasmussen, Leddy) – 40. Puljujärvi (Koekkoek), 41. McDavid (Nurse, Bouchard).

Střely: 39 – 33 | Vhazování: 48 % – 52 % | Přesilovky: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4 | Hity: 15 – 10 | Zblokované střely: 17 – 8

⭐ Tři hvězdy: 1. Vlad Naměstnikov (DET, 2+0), 2. Alex Nedeljkovic (DET, 31 zákroků; 93,9 %), 3. Connor McDavid (EDM, 1+0)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Filip Hronek (0+1, 5 bloků), Michael Rasmussen (0+2, 2 hity), Moritz Seider (1+0, 2 hity)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – DeKeyser, Seider, Hronek, Leddy, Staal, Lindström – Bertuzzi, Larkin, Raymond – Fabbri, Suter, Zadina – Naměstnikov, Stephens, Gagner – Erne, Rasmussen, Smith.

Edmonton Oilers: Skinner (Koskinen) – Nurse, Barrie, Keith, Ceci, Koekkoek, Bouchard – Draisaitl, McDavid, Puljujärvi – Hyman, Nugent-Hopkins, Kassian – Foegele, Ryan, Yamamoto – Perlini, McLeod, Sceviour.

(zdroj: nhl.com; foto: nhl.com)