REPORTÁŽ | Game #54 | Red Wings – Hurricanes 4:3p. Detroit bere dva body za výhru v prodloužení

Třetí z pěti těžkých zápasů pravdy vyšel konečně lépe pro hokejisty Detroitu, kteří porazili Hurricanes po prodloužení. Za Rudá křídla postupně skórovali Carter Rowney, Michael Rasmussen, Dylan Larkin a Lucas Raymond. Náš kapitán získal minimálně bod v desátém utkání v řadě. Obránce Moritz Seider díky své asistenci na vítězný gól bodoval v sedmém zápase za sebou, čímž stanovil nový klubový rekord mezi obránci nováčky.

Detroit Red Wings – Carolina Hurricanes 4:3 (0:1, 1:0, 2:2 – 1:0)
B: 32. Rowney (Gagner, Erne), 43. Rasmussen (Oesterle, Zadina), 57. Larkin, 65. Raymond (Bertuzzi, Seider) – 14. Aho (Trocheck, Teräväinen), 48. Fast (Pesce), 57. J. Staal (Skjei, Niederreiter).

Střely: 41 – 30  | Vhazování: 49 % – 51 % | Přesilovky: 1/4 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 8 | Hity: 19 – 18 | Zblokované střely: 11 – 13

⭐ Tři hvězdy: 1. Michael Rasmussen (DET, 1+0), 2. Lucas Raymond (DET, 1+0), 3. Jordan Staal (CAR, 1+0).

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Moritz Seider (0+1, 2 hity, 5 zblokovaných střel), Vladislav Naměstnikov (4 hity), Alex Nedeljkovic (27 zákroků, 90 %).

Detroit Red Wings: Nedeljkovic – Seider, Leddy, Stecher, M. Staal, Hronek, Oesterle – Raymond, Larkin, Naměstnikov – Bertuzzi, Suter, Fabbri – Zadina, Veleno, Rasmussen – Gagner, Rowney, Erne.

Carolina Hurricanes: Raanta – Bear, Slavin, Pesce, Skjei, Chatfield, Cole – Teräväinen, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Martinook – Fast, J. Staal, Niederreiter – Jarvis, Kotkaniemi, Lorentz.

(foto: nhl.com)