REPORTÁŽ | Game #60 | Oilers – Red Wings 7:5. Další prohrané drama

Druhé vzájemné klání s Olejáři v tomto ročníku jsme prohráli, byť jsme se neměli za co stydět. Detroit už bohužel v páté minutě protáhl nelichotivý rekord ve střídání gólmanů na 14 zápasů v sezóně. Domácí vyhráli první třetinu o tři góly, přesto jsme dokázali srovnat na 5:5, ovšem na následující dvě branky Edmontonu jsme již nedokázali odpovědět. Za Red Wings dvakrát skóroval obránce Marc Staal, po jedné přesné trefě zapsali Sam Gagner, Filip Zadina a Lucas Raymond. Z farmy povolaný Taro Hirose zaznamenal dvě asistence.

Edmonton Oilers – Detroit Red Wings 7:5 (4:1, 0:1, 3:3)
B: 2. Shore (Ryan, Broberg), 4. McDavid (Keith), 5. Hyman (Draisaitl, Nurse), 19. Yamamoto (McDavid, Barrie), 45. Kane (Yamamoto, Bouchard), 55. Foegele (Archibald, Keith), 59. Kane (Draisaitl, Ceci) – 9. Staal (Seider, Hirose), 39. Gagner, 43. Zadina (Hirose, Leddy), 43. Staal (Gagner, Erne), 47. Raymond (Larkin).

Střely: 32 – 35  | Vhazování: 61 % – 39 % | Přesilovky: 1/3 – 1/1 | Trestné minuty: 4 – 8 | Hity: 16 – 16 | Zblokované střely: 21 – 9

⭐ Tři hvězdy: 1. Connor McDavid (EDM, 1+1), 2. Marc Staal (DET, 2+0), 3. Warren Foegele (EDM, 1+0)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Moritz Seider (0+1, 2 hity, 1 zblokovaná střela), Taro Hirose (0+2, 1 zblokovaná střela), Sam Gagner (1+1, 5 střel), Marc Staal (2+0, 3 hity, 1 zblokovaná střela)

Edmonton Oilers: Koskinen – Ceci, Nurse, Bouchard, Keith, Barrie, Broberg – Yamamoto, McDavid, Kane – Hyman, Draisaitl, McLeod – Ryan, Shore, Foegele – Kassian, Malone, Archibald.

Detroit Red Wings: Greiss (5. Nedeljkovic) – Seider, Leddy, Hronek, Juolevi, Stecher, Staal – Raymond, Larkin, Naměstnikov – Smith, Suter, Zadina – Gagner, Veleno, Vrána – Erne, Rasmussen, Hirose.

(zdroj: nhl.com; foto: nhl.com)