Detroit předvedl v New Yorku solidní hokej, který ovšem na body nestačil. Téměř čtyřicet střel oproti šestadvaceti pokusům domácích jen poukazuje na vyšší aktivitu, jenže Ilja Sorokin byl dlouho nepřekonatelný. Branky Red Wings zařídili Pius Suter a Sam Gagner v závěru utkání. Red Wings se ještě pokusili více než tři minuty o hru v šesti proti pěti, výsledek se však již nezměnil. Debut v NHL prožil útočník Chase Pearson.

New York Islanders – Detroit Red Wings 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
B: 1. Beauvillier (Lee), 17. Wahlstrom (Barzal, Pelech), 32. Nelson (Lee, Barzal), 42. Bailey (Palmieri, Pageau), 55. Nelson (Beauvillier, Lee) – 54. Suter (Hronek, Bertuzzi), 56. Gagner (Vrána).

Střely: 26 – 39  | Vhazování: 54 % – 46 % | Přesilovky: 1/1 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 2 | Hity: 20 – 21 | Zblokované střely: 6 – 20

⭐ Tři hvězdy: 1. Anders Lee (NYI, 0+3), 2. Brock Nelson (NYI, 2+0), 3. Ilja Sorokin (NYI, 37 zákroků; 94,9 %)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Moritz Seider (0+0, 3 střely, 1 hit, čas na ledě 28:07), Jakub Vrána (0+1), Chase Pearson (0+0, 3 hity)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Chára, Pulock, Pelech, Aho, Greene – Beauvillier, Nelson, Lee – Wahlstrom, Barzal, Parise – Palmieri, Pageau, Bailey – Bellows, Cizikas, Martin.

Detroit Red Wings: Greiss (41. Nedeljkovic) – Seider, Oesterle, Hronek, Staal, Lindström, Walman – Raymond, Larkin, Rasmussen – Bertuzzi, Suter, Vrána – Sundqvist, Veleno, Hirose – Gagner, Pearson, Erne.

(zdroj: nhl.com; foto: nhl.com)

One Comment on “REPORTÁŽ | Game #64 | Islanders – Red Wings 5:2. Střelecká převaha Detroitu na body nestačila”