REPORTÁŽ | Game #65 | Red Wings – Lightning 1:2p. Nedeljkovic Detroitu vychytal bod

Detroit v den 25. výročí od slavné Krvavé středy získal bod na svém ledě proti silné Tampě Bay Lightning. Na gól jsme čekali až do třetí třetiny, kdy skóre otevřel Oskar Sundqvist. Hostům se povedlo srovnat v přesilové hře a poté utkání otočit v prodloužení. Hlavním hrdinou střetnutí byl brankář Alex Nedeljkovic, jenž pochytal spoustu šancí soupeře.

Detroit Red Wings – Tampa Bay Lightning 1:2p (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
B: 49. Sundqvist (Suter, Erne) – 56. Stamkos (Point, Cirelli), 63. Point (Stamkos, Cirelli).

Střely: 27 – 36  | Vhazování: 36 % – 64 % | Přesilovky: 0/5 – 2/3 | Trestné minuty: 6 – 10 | Hity: 17 – 20 | Zblokované střely: 20 – 17

⭐ Tři hvězdy: 1. Brian Elliott (TBL, 26 zákroků; 96,3 %), 2. Alex Nedeljkovic (DET, 34 zákroků; 94,4 %), 3. Brayden Point (TBL, 1+1)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Jake Walman (0+0, 4 zblokované střely), Moritz Seider (0+0, 2 hity, 3 zblokované střely), Tyler Bertuzzi (0+0, 3 střely, 3 hity, 3 zblokované střely)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Pickard) – Seider, Oesterle, Hronek, Juolevi, Lindström, Walman – Raymond, Larkin, Bertuzzi – Sundqvist, Suter, Erne – Gagner, Veleno, Vrána – Zadina, Rasmussen, Hirose.

Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Rutta, Hedman, Černák, Sergačjov, Bogosian, Foote – Kučerov, Point, Palát – Hagel, Stamkos, Killorn – Paul, Cirelli, Colton – Perry, Bellemare, Maroon.

(zdroj: nhl.com; foto: nhl.com)