REPORTÁŽ | Game #81 | Maple Leafs – Red Wings 3:0. Z Toronta jedeme s prázdnou

V předposledním zápase tohoto ročníku, který jsme sehráli na kanadském ledě, se nám bohužel nepovedlo vstřelit žádnou branku. První třetinu ještě drželi hráči Rudých křídel nadějný bezbrankový stav, zbylé dvě dvacetiminutovky už patřili jen domácím hráčům Toronta. Detroitský brankář Alex Nedejlkovic pochytal slušných 33 střel. Svůj první zápas v dresu Red Wings odehrál útočník Turner Elson.

Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
B: 36. Matthews (Spezza, Blackwell), 45. Tavares (Nylander, Ljubuškin), 46. Matthews (Nylander, Rielly).

Střely: 36 – 20 | Vhazování: 53 % – 47 % | Přesilovky: 1/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4 | Hity: 15 – 32 | Zblokované střely: 10 – 12

⭐ Tři hvězdy: 1. Auston Matthews (TOR, 2+0), 2. Jack Campbell (TOR, 20 zákroků, 100 %), 3. William Nylander (TOR, 0+2)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Michael Rasmussen (0+0, 6 střel, 1 hit, 2 zblokované střely), Moritz Seider (0+0, 6 střel, 3 hity), Gustav Lindström (0+0, 4 hity, 2 zblokované střely), Alex Nedejlkovic (33 zákroků, 91,7%)

Toronto Maple Leafs: Campbell – Brodie, Muzzin, Ljubuškin, Rielly, Liljegren, Giordano – Marner, Matthews, Kerfoot – Robertson, Tavares, Michejev – Engvall, Kämpf, Nylander – Spezza, Blackwell, Abruzzese

Detroit Red Wings: Nedeljkovic – Seider, DeKeyser, Hronek, Walman, Lindström, Oesterle, Juolevi – Gagner, Suter, Vrána – Sundqvist, Rasmussen, Elson – Criscuolo, Stephens, Hirose – Raymond, Veleno

(zdroj: nhl.com; foto: nhl.com)