REPORTÁŽ | Game #12 | Rangers – Red Wings 2:3p. Třetí vítězství Detroitu v řadě!

Wow, tak tohle jsem opravdu nečekal. Rudá křídla zvládla druhý zápas ve dvou dnech i s cestováním a připisuje si třetí vítězství v řadě. Náš tým prokázal velkou touhu, když musel nejprve stáhnout dvoubrankové manko a poté rozhodnout v prodloužení, které už je vabank. V brance předvedl skvělý výkon Alex Nedeljkovic, blýskl se i soupeřův gólman Jaro Halák. Za Detroit se trefil poprvé Matt Luff, znovu Pius Suter a rozhodl z přesilovky Dominik Kubalík.

New York Rangers – Detroit Red Wings 2:3p (2:0, 0:2, 0:0 – 0:1)
B: 10. Kakko (Kreider, Trouba), 17. Zibanejad (Panarin, Fox) – 23. Luff (Chiarot, Seider), 29. Suter (Hronek, Larkin), 63. Kubalík (Perron, Seider).

Střely: 29 – 36 | Vhazování: 48 % – 52 % | Přesilovky: 1/2 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 4 | Hity: 31 – 23 | Zblokované střely: 15 – 22

⭐ Tři hvězdy: 1. Dominik Kubalík (DET, 1+0), 2. Alex Nedeljkovic (DET, 27 zákroků; 93,1 %), 3. Jaroslav Halák (NYR, 33 zákroků; 91,7 %)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Moritz Seider (0+2, 1 hit, 2 zblokované střely), Ben Chiarot (0+1, 3 střely, 4 hity, 2 zblokované střely), Michael Rasmussen (0+0, 4 hity, 4 zblokované střely)

New York Rangers: Halák – Miller, Fox, Jones, Trouba, Hájek, Schneider – Kreider, Zibanejad, Kakko – Panarin, Trocheck, Lafreniere – Vesey, Chytil, Goodrow – Blais, Carpenter, Gauthier.

Detroit Red Wings: Nedeljkovic – Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Lindström, Oesterle – Raymond, Larkin, Suter – Perron, Copp, Kubalík – Erne, Rasmussen, Czarnik – Söderblom, Veleno, Luff.

(zdroj: nhl.com; foto: nhl.com)