REPORTÁŽ | Game # 32 | Red Wings – Lightning 7:4. Konečně výhra.

Hokejistům Detroitu se podařilo po velmi bojovném výkonu přerušit nelichotivou bilanci šesti proher v řadě. Na výhře se výrazně podíleli Larkin, Perron a Rasmussen, obzvláště náš kapitán byl při chuti a díky svému srdnatému výkonu se stal první hvězdou zápasu. Rozhodla třetí třetina, drželi jsme se soupeřem krok, podařilo se nám vstřelit čtyři branky, z toho dvě do prázdné sítě. Tento zápas měl rozhodně náboj a doufejme, že nás nakopne k lepším výkonům v následujíchích utkáních.

Detroit Red Wings – Tampa Bay Lightning 7:4 (2:2, 1:1, 4:1)
B: 16. Määttä (Suter), 20. Rasmussen (Chiarot, Sundqvist), 32. Larkin (Perron, Rasmussen), 44. Söderblom (Veleno), 50. Larkin, 58. Perron (Larkin), 59. Rasmussen (Perron) – 2. Point (Kučerov, Černák), 19. Killorn (Colton, Perbix), 34. Colton, 57. Kučerov (Hedman, Stamkos)

Střely: 31 – 38  | Vhazování: 38 % – 62 % | Přesilovky: 0/2 – 0/4 | Trestné minuty: 14 – 10 | Hity: 18 – 17 | Zblokované střely: 18 – 14

⭐ Tři hvězdy:  1. Dylan Larkin (DET, 2+1), 2. Michael Rasmussen (DET, 2+2) , 3. Nikita Kučerov (TBL, 1+1)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Michael Rasmussen (2+2, 4 střely, 1 blok), David Perron (1+2, 3 střely, 1 hit), Dylan Larkin (2+1, 5 střel, 1 hit), Ben Chiarot (0+1, 3 střely, 2 hity, 3 bloky), Moritz Seider (0+0, 2 střely, 3 hity, 5 bloků), Jake Walman (0+0, 2 střely, 1 hit, 4 bloky)

Detroit Red Wings: Husso – Seider, Chiarot, Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Perron, Larkin, Rasmussen – Raymond, Copp, Erne – Sundqvist, Suter, Kubalík – Berggren, Veleno, Söderblom

Tampa Bay Lightning: Elliott – Perbix, Hedman, Bogosian, Sergačjov, Černák, Cole – Kučerov, Stamkos, Naměstnikov – Point, Cirelli, Hagel – Killorn, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Maroon

(zdroj: nhl.com; foto: winginginitmotown.com)