Ze zámoří přišla zajímavá zpráva. Detroit se rozhodl povolat z farmy řízného zadáka, kterým je Luke Witkowski. Jednatřicetiletý bojovník přichází v době nedostatku obránců. Zároveň si v AHL zrovna odpykává dvouzápasový trest.

EDIT, 18:50: Red Wings z farmy povolali také centra Kyle Criscuola.

Marc Staal je na COVID protokolu a absence Gustava Lindströma bude zřejmě dlouhodobějšího rázu. Detroit z farmy povolal beka Dana Renoufa a před malou chvilkou i Luka Witkowskiho.

Důrazný obránce před touto sezónou podepsal s Red Wings dvouletou smlouvu na 750 tisíc dolarů s tím, že přichází hlavně jako posila pro Grand Rapids. Zde také odehrál v tomto ročníku 17 utkání, připsal si jednu asistenci a 43 trestných minut. Vzhledem k tomu, že je druhý nejtrestanější hráč Griffins, je vám asi jasné, jaká je jeho doména.

Rodák z Hollandu v Michiganu není pro detroitské fanoušky neznámou. Vždyť v naší organizaci již působil, mezi lety 2017 až 2019 nastoupil do 65 zápasů, ve kterých se mu povedlo vstřelit jeden gól, na pět přihrát a zapsat 91 trestných minut. Witkowski byl součástí slavné bitky proti Calgary Flames (výhra 8:2).

V loňském a předloňském ročníku hrál americký hokejista převážně za Syracuse Crunch, což je farma Tampy Bay Lightning. Dokonce plnil funkci kapitána, což jen ukazuje, jak moc je v kabině a na ledě ceněným hráčem. Luke se naposledy v NHL objevil právě v dresu Blesků 2. listopadu 2019. V zápase proti New Yorku Islanders se popral s Rossem Johnstonem.

Za Detroit se téměř stokilový pořízek pral devětkrát, včetně duelu s Calgary, kdy inkasoval 37 trestných minut.

Zajímavé je, že do NHL byl Witkowski povolán v době, kdy si v nižší AHL odpykává dvouzápasovou suspendaci za svůj zákrok v utkání s Rockford IceHogs, kdy loktem sestřelil Jakuba Galvase a způsobil mu otřes mozku.

Podle trenéra Jeffa Blashilla byl Witkowski povolán, aby dodal mužstvu větší sílu. To je bezesporu vlastnost, kterou Luke disponuje. Nevíme ovšem jistě, zda do duelu s Nashvillem zasáhne. Každopádně smysl by to dávalo, Predators mají na soupisce dva hokejisty, kteří se nebojí shodit rukavice, nebo soupeře tvrdě zasáhnout zákroky na hraně. Například Mark Borowiecki a Tanner Jeannot mají na kontě v tomto ročníku již tři bitky v NHL, prvně jmenovaný navíc ukončil sezónu zákrokem na koleno Dmitriji Jaškinovi.

(zdroj: Detroit Red Wings; foto: nhl.com)

2 Comments on “Bitkař zpátky na scéně! Witkowski se dočkal, Detroit ho pro nedostatek beků povolal z farmy”

1. Neviem ako to bolo s povolaním Wittera do hlavného teamu a možnosťou hrať v zápase proti Predators, ale… po zápase mám v ústach trpkú chuť a ešte raz jedno veľké ALE.

Myslím, že Blašil a jeho okolie veľmi dobre vedia s akými hovadami ideme hrať (ako dopadol Jaškin túto sezónu ako spomínate) a popravde tam nechá Seidera a Raymonda bez dozoru. Naozaj tam musel česť tímu držať mladý Smith? Klobúk dole pred ním aj Renoufom (ten síce dostal jednu a šiel k zemi. Witkowski tam dnes jednoznačne mal byť a iskriť sa malo oveľa viac za tie zákroky, čo prevádzali Predators.

Modlím sa, aby Seider nevypadol, lebo už tak vyzerá naša obrana ako Berlin v 45tom. Už som tu toho nakecal dosť, ale ešte mi nedá… Rasmussen, síce dnes dal gól, ale má váhu a výšku na to aby robila viac „bordelu“ a zmätku.

Pozitívum zápasu proti Nashville? Asi len to, že sme bez Seidera dokázali hrať 3 minúty bez brankára a neinkasovať gól.

1. Ahoj, moc se mi líbí tvé názory. 😀 S tím Witterem souhlasím, měl to řezat a zabavit alespoň dvakrát Borowieckiho na pět minut na trestné… Tohle jsme prokaučovali zcela zbytečně.