ČISTĚ STATISTICKY: Jdeme správným směrem. Detroit má nejlepší vstup do sezóny od roku 2016!

Deset utkání z nového ročníku 2021/2022 máme za sebou, takže můžeme začít trochu bilancovat. Pojďme se podívat, jak se Detroitu vstup povedl a jak vypadá oproti minulým sezónám.

Pokud nemáte zájem číst delší povídání o jednotlivých vstupech do nových ročníků, tak vám postačí vidět jen tabulku níže. V ní najdete bilanci, skóre, počet bodů a nejproduktivnějšího hráče Red Wings v úvodních deseti zápasech. Je vidět, že po sezóně 2016/2017 následovaly nevydařené vstupy, ten letošní je z nich nejlepší. Pod tabulkou naleznete malé připomenutí k minulým ročníkům.

Sezóna Bilance Skóre Počet bodů Nejproduktivnější hráč
2017/2018 4-5-1 27:30 9 Mike Green (1+10)
2018/2019 1-7-2 21:41 4 Dylan Larkin (4+3)
2019/2020 3-7-0 23:38 6 Anthony Mantha (7+4)
2020/2021 2-6-2 20:35 6 Dylan Larkin (4+4)
2021/2022 4-4-2 29:34 10 Tyler Bertuzzi (6+3)

2017/2018

Mike Green (foto: detroit.cbslocal.com)

Red Wings započali sezónu 2017/2018 domácím zápasem proti Minnesotě. Bodově zazářil obránce Mike Green, který při výhře 4:2 nasbíral čtyři asistence, Anthony Mantha dal gól a na dva přihrál. Green v tomto duelu položil základ k tomu, aby byl nejproduktivnějším hokejistou Detroitu po deseti kolech.

Následně na Detroit čekal čtyřzápasový trip, ze kterého se povedlo vydolovat hned šest bodů! V Ottawě (2:1 po nájezdech) rozhodl Frans Nielsen a po porážce 2:4 v Dallasu přišly další dvě výhry. Red Wings nejprve vyplenili Arizonu 4:2 a následně i Vegas 6:3. Zápas proti Golden Knights rozhodl Henrik Zetterberg, připsal si gól a tři asistence.

Detroit výborné tempo nezvládl a následujících pět utkání prohrál se ziskem jediného bodu s Washingtonem (3:4 po prodloužení). Nad naše síly byla Tampa Bay (2:3), Toronto (3:6), Vancouver (1:4) a Buffalo (0:1).

Na konci sezóny jsme okupovali páté místo tabulky Atlantické divize se ziskem 73 bodů a skóre 217:255, v rámci Východní konference nám patřila 13. pozice.

Bilance po 20 zápasech: 10-8-2, 22 bodů, skóre 60:51

2018/2019

Dennis Cholowski (freep.com)

Horší vstup do sezóny nepamatuje snad žádný fanoušek Detroitu, protože to co se odehrávalo v prvních deseti zápasech v sezóně 2018/2019, byla učiněná tragédie.

Red Wings prohráli úvodních sedm zápasů, na kontě měli dva body. Nejprve přišly těsné porážky s Columbusem (2:3 po prodloužení), Los Angeles (2:4), Anaheimem (2:3 po nájezdech) a Torontem (3:5). Následovaly dva debakly na ledě Bostonu (2:8) a Montrealu (3:7), na který dlouhodobě i historicky moc neumíme. Sražené sebevědomí znamenalo, že i z Tampy Bay (1:3) se odjíždělo bez bodů.

První vítězství přišlo v osmém duelu sezóny. Po první třetině jsme na Floridě (4:3 po prodloužení) prohrávali o dva góly, ale ve druhé výsledek otočili. Domácí sice srovnali, ale dva body nám v prodloužení vystřelil Gustav Nyquist. V domácích zápasech proti Carolině (1:3) a Winnipegu (1:2) se prosadil pouze Andreas Athanasiou, což bylo málo.

Na konci sezóny jsme okupovali sedmé místo tabulky Atlantické divize se ziskem 74 bodů a skóre 227:277, v rámci Východní konference nám patřila 14. pozice.

Bilance po 20 zápasech: 9-9-2, 20 bodů, skóre 57:65

2019/2020

Vítězství v sezóně 2019/2020? Vzácnost (foto: nhl.nbcsports.com)

Vypadalo to na nejlepší vstup za několik let, nicméně se z toho stala opět záporná bilance. Pojďme postupně. Red Wings v úvodním utkání vyhráli na ledě Nashvillu 5:3, hvězdila první formace Bertuzzi (2+2) – Larkin (1+1) – Mantha (1+2). Svou show tito tři ukázali i v domácím zápase nad Dallasem (4:3), čtyřikrát se trefil Mantha, Larkin přidal dvě asistence a Bertuzzi jednu.

V Little Caesars Areně jsme pak zbytečně ztratili zápas s Anaheimem (1:3), kde jsme inkasovali třikrát během pěti minut třetí třetiny. Další dva body jsme slavili záhy, když jsme po výsledku 4:2 vyloupili neoblíbený led Montrealu.

To byl z bodového úspěchu konec, na řadu přišlo šest porážek, z toho pětkrát jsme inkasovali pět branek! Důležité body jsme tak zkraje sezóny nechávali kanadským týmům, posuďte sami. Doma jsme nestačili na Toronto (2:5), na tripu jsme se nechali porazit Vancouverem (1:5), Calgary (1:5) i Edmontonem (1:2). Přišla nezvládnutá odveta s Canucks (2:5) a poté padla potupná pětka i v Ottawě (2:5).

Ráz tomuto ročníku daly zejména venkovní duely. Odehráli jsme jich 34 a pouze pětkrát slavili vítězství, třikrát dotáhli utkání alespoň k bodu a hned šestadvacetkrát prohráli.

Na konci sezóny jsme okupovali poslední osmé místo tabulky Atlantické divize se ziskem 39 bodů a skóre 145:267, v rámci Východní konference nám patřila poslední 16. pozice.

Bilance po 20 zápasech: 7-12-1, 15 bodů, skóre 46:75

2020/2021

Dylan Larkin (foto: miningjournal.net)

Loňský covidový ročník jsme začali trapným domácím výkonem proti Carolině (0:3), proti které jsme měli pouhých 14 střel. V dalším utkání jsme jim porážku vrátili (4:2) a stejně jsme oplatili i Columbusu (2:3, 3:2 po prodloužení).

V Chicagu nás čekala tvrdá facka. Blackhawks neměli dobrý vstup do sezóny s Deliou a Subbanem v brance, proto povolali Lankinena. Ten se právě na nás rozchytal do skvělé formy. Úvodní duel jsme prohráli 1:4, ve druhém dokonce 2:6, kdy nám hattrick vstřelil náš současný útočník Pius Suter.

V Dallasu jsme nejprve prohráli 1:2 po prodloužení a vybojovali tak bod nad finalistou Stanley Cupu. V dalším zápase se kvalita projevila naplno, soupeř nás přehrál vysoko 3:7. Úvodní desítku duelů jsme dokončili na domácím ledě s Floridou (2:3 po prodloužení, 2:3).

Na konci sezóny jsme okupovali sedmé místo tabulky Atlantické divize se ziskem 48 bodů a skóre 127:171, v rámci celé NHL nám patřila 27. pozice.

Bilance po 20 zápasech: 5-12-3, 13 bodů, skóre 39:64

(zdroj: nhlportal.cz; foto: nhl.com)