Game #11 | Detroit čeká divizní rival. V Little Caesars Areně se potká s Floridou

Detroit po třech porážkách, kdy dokázal vytěžit pouze bod se Seattlem, zase zabral a naposledy bral vítězství z ledu New Yorku Islanders. Nutno dodat, že na dva body jsme se nadřeli, neboť jsme museli otáčet ze stavu 0:2. Sladkou tečku vystřelil v prodloužení po nádherné akci Raymond.

To Florida po dvou domácích výhrách naposledy padla na ledě téměř suverénního Bostonu 2:3 po prodloužení. V dresu Panterů jsou hodně vidět největší ofenzivní esa, klubovou produktivitu i střelce vede Sam Reinhart (8+3 v osmi zápasech), solidní produkci mají i Aleksander Barkov a Evan Rodrigues (oba 2+6), jen o gól méně má Matthew Tkachuk. Nejproduktivnějším zadákem mužstva je Dmitrij Kulikov, jenž v osmi startech posbíral pět přihrávek.

Kapitán Barkov přepíše historii Panthers

Dvojka draftu z roku 2013 zažije přelomovou noc. Aleksander Barkov v noci nastoupí do zápasu číslo 672, což v historických tabulkách organizace znamená, že překoná Jonathana Huberdeaua, jenž má stejně jako Barkov prozatím 671 startů za Floridu. Druhý jmenovaný je ale současně hráčem Calgary Flames, takže je otázka, zda svou sbírku za Pantery někdy zvýší.

Barkov v 671 duelech zaznamenal 639 bodů (245+394). I tohle číslo je ve Floridě nejvyšší, stejně tak počet branek. Na asistence si zatím musí počkat, protože tam se 415 vede právě Huberdeau. 22 gólových přihrávek tak bude znamenat přepis i tohohle rekordu a absolutní potvrzení, že rodák z Tampere je hlavní tváří organizace. Ve 28 letech má skvělé roky stále před sebou.

A jak se mu daří proti Detroitu? Během své kariéry proti našemu celku odehrál 38 utkání, v nichž nasbíral 42 kanadských bodů (14+28). Doufejme, že se mu sbírka dnes rozšiřovat nebude.

Souboj veteránů v brankovišti

Oba celky postaví do branky zkušené gólmany. Zatímco v kleci Rudých křídel nastoupí James Reimer, jemuž bylo 35 let v březnu, na druhé straně bude stát Sergej Bobrovskij, jemuž bylo pětatřicet v září. Pro prvně jmenovaného půjde o čtvrtý zápas v sezoně. A můžeme se zmínit i o tom, že má předsezónní posila na pozici dvojky solidní formu. Reimer vychytal jedno čisté konto a průměrně inkasuje na zápas 1,68 gólů, jeho úspěšnost zákroků činí 93,9 %.

To Bobrovskij je jasnou jedničkou floridských Panterů, když v letošní sezoně nastoupil do sedmi duelů  z osmi odehraných. Jeho bilance zatím není úplně dobrá, úspěšnost činí 90,38 % a průměrně za zápas obdrží 2,87 gólů.

Smolař Bennett je opět mimo

Sedmadvacetileté důležité ofenzivní eso Panterů bude na ledě Rudých křídel chybět. Sam Bennett v uplynulém ročníku zvládl v základní části 63 zápasů s bilancí 16+24 a ještě lepší byl v play off, kde zaznamenal 5+10 ve 20 duelech. Vinou zranění se dal dohromady až nyní, kdy nastoupil do utkání s Bruins. Vydržel ovšem pouze 11 střídání, než se opět zranil. A to dost nepříjemně.

V sestavě ho tak dle trenéra Floridy nahradí pětadvacetiletý křídelník Will Lockwood, jenž spíše brázdí farmářské ledy. A když se bavíme o farmě, tak Panteři povolali také Rasmuse Asplunda. Ten by ale proti Rudým křídlům nastoupit neměl.