Tenhle článek není mou prací, je pouze přeložen od Logana Horna z TheHockeyWriters, ale nedá mi to, abych se o něj s vámi nepodělil a věřím, že řada z vás má raději češtinu než angličtinu. 🙂 Příjemné čtení.
Po konci turnaje prospektů v Traverse City a se začátkem blížícího se tréninkového kempu si nemohu pomoci a musím se podívat k přípravným zápasům. Tréninkový kemp dává hráčům šanci ukázat se trenérům v tréninkovém prostředí, ale v přípravných zápasech mohou tito hráči ukázat, co v nich je ve více konkurenčním prostředí.
Spousta hokejistů z AHL a mladých nadějí si poprvé vyzkouší NHL a někteří si díky úspěchu v těchto zápasech dokonce mohou vybojovat místo v NHL. Týmy a trenéři často využívají přípravné zápasy jako příležitost experimentovat se sestavou a formacemi a hledat i na první pohled netradiční kombinace, které by mohly vést tým správným směrem.
Vzhledem k tomu, že Red Wings mají nového kouče, který je zatím nevedl v jediném utkání, očekávám, že bude poměrně kreativní při skládání formací. V následných pěti zajímavých a/nebo zvláštních kombinacích vám odhaluji, co bych rád v zápasech Detroitu viděl. Jako bonus jsem si dovolil každou z nich pro vaše potěšení pojmenovat, užijte si to.
Czeching line
Jakub Vrána – Filip Zadina – Dominik Kubalík
Nemohu si připsat zásluhy za tuto přezdívku, tu vytvořili fanoušci Red Wings na Twitteru. Této lajně by se také mohlo říkat Wildcard line, protože každý z hráčů má obrovský gólový potenciál a jejich úspěch by pro tým hodně znamenal. Czeching lin je ale mnohem přesvědčivější a vtipnější.
S velkým množstvím centrů na soupisce Detroitu bych neočekával, že trenérský štáb dá dohromady tři křídla, aby tato formace vůbec mohla existovat. To ale neznamená, že by to nebyla zábava alespoň pro vtipy na Twitteru. Jsem si jistý, že pro tyhle hráče něco znamená mít v jednom týmu více svých krajanů a mít možnost si s nimi zahrát, byť v tak nedůležitém utkání, jako je ten přípravný. Podle mého názoru by po tom ihned skočili.
JEL
Elmer Söderblom – Jonatan Berggren – Lucas Raymond
Druhou z našich útočných řad je tato švédská trojice. Máme zde tři nezajímavější mladé forvardy, z nichž každý hrál v minulém ročníku v jiné lize. Elmer si podmaňoval švédskou, Jonatan vytvořil rekord v organizaci Griffins (AHL) a Lucas exceloval v NHL.
Zatímco Raymond má nejlepší hokejovou soutěž na světě jako svou jistou destinaci i pro příští sezonu, budoucnost dalších dvou jmenovaných je rozhodně méně jistá. Na konci loňského ročníku se Berggren fanouškům velmi líbil a mnozí očekávali, že si snadno vybojuje místo v sestavě pro tu další. Jenže Steve Yzerman přišel na volný trh s balíkem peněz a přivedl velkou konkurenci, která v podstatě slušně zaplnila místa na soupisce. Cesta z Griffins k Red Wings je nyní mnohem těžší.
Co se přezdívky týče, mohli bychom zde využít některou z klasik jako „Swedish House Mafia“ nebo „How Swede it is“. Místo toho jsem se rozhodl pro jakousi provizorní vykrádačku kapely ABBA, kde je název zkratkou prvních iniciál členů.
Apple Seider
Olli Määttä – Moritz Seider
Podle hodnoty smluv to vypadá, že tým považuje Bena Chiarota za nejlepšího levého beka v nadcházející sezoně. Koneckonců má zkušenosti s velkým vytížením, zejména tedy v Montrealu, kde hrál po boku Shea Webera se skvělými výsledky. Minimálně v předsezonním období bych ale rád viděl, aby Red Wings vedle Olliho Määtty vyzkoušeli začínající hvězdu Moritze Seidera.
Německý bek by mohl vcelku efektivně přenechat defenzivní činnost na svého finského parťáka. To by mu umožňovalo častěji vyrážet vpřed, což by v konečném důsledku vedlo k většímu počtu asistencí, kterým se říká hovorově „jablka“ (proto Apple Seider).
Nicméně podle Google překladače se jméno Määttä překládá jako „shnilý“. Dalo by se tedy také použít Shnilý cider (kvůli stejné výslovnosti jako Seider), ale to mi připadá příliš pesimistické… a trochu nechutné.
Apple Seider Lite (nyní s 50% méně cukru!)
Donovan Sebrango – Filip Hronek
Donovan Sebrango i Filip Hronek plní podle mého názoru podobné role jako dva hráči v předchozí dvojici. Prvně jmenovaný je levák s nadprůměrnou defenzivní hrou, kdežto český zadák je pravák, který se vyžívá v ofenzivní roli. Myslím, že jejich schopnosti a nedostatky by se dobře doplňovaly, což by nám poskytlo vyváženou dvojici, která by se jednou mohla stát v NHL i realitou.
Määttä se zdá být dokonalým modelem toho, co chtějí Red Wings, aby se jednou stalo z Donovana Sebranga. Skvělý defenzivní zadák, který nepotřebuje bláznivě útočit. Pokud vyroste v někoho, kdo dokáže Hronka doplnit, bude to pro tým přínos po všech stránkách.
Oops! All Snipers
Tyler Bertuzzi – David Perron – Filip Zadina
Ve Spojených státech jednu dobu velmi běžela reklama a prodeje trhaly rekordy na cereálie Cap’n Crunch s názvem Oops! All Berries. Tak přesně takhle se mi líbí přezdívka této formace složená z nejlepších střelců týmu, kteří jsou namačkáni v jednom celku. Samozřejmě, že by někdo musel góly i připravovat a očekával bych, že David Perron by z této trojice posbíral nejvíce asistencí.
Perron vstřelil v minulé sezoně za St. Louis v 67 zápasech 27 gólů, což je při přepočtu na 82 duelů 33 branek. Tyler Bertuzzi jich nasázel přesně třicet a kariérní maximum si zapsal Filip Zadina s deseti zásahy. Ten sice nemá statistiky tradičního snajpra, ale byl draftován s předpokladem, že z něj jednou vynikající střelec bude.
Pokud se Zadinovi podaří v nadcházejícím ročníku navázat na své sebevědomí a získá více času v přesilovce, klidně by se mohl pohybovat kolem 20 nastřílených branek. Je to i z důvodu celkového zlepšení ofenzívy Red Wings, díky čemužu bude mít k dispozici lepší spoluhráče, i když na nějakou dobu zakotví třeba ve třetí lajně.
Ačkoli spolu téměř jistě nikdy nebudou hrát přesně v této formaci, mám od těchto tří křídel velká očekávání a opravdu věřím tomu, že by dohromady mohli nastřílet přes 80 gólů, když vydrží zdravotně fit.
(překlad z thehockeywriters.com; foto: Wings Nation)