REPORTÁŽ | Game #27 | Stars – Red Wings 3:2p. Zasloužený bod.

Utkání rozehráli lépe hráči Detroitu, skóre otevřel tvrdou střelou do šibenice náš kapitán Dylan Larkin po přihrávce Austina Czarnika, pro něhož to byla první asistence za Red Wings. Domácí hráči poté začali hrát aktivněji a i vinou několika našich vyloučení se jim podařilo výsledek otočit. Z vedení se Stars neradovali dlouho, Chiarotovu dělovku od modré tečoval do sítě David Perron, který odehrál svůj tisící zápas v NHL. Několik skvělých zákroků předvedl detroitský strážce brány Ville Husso, bohužel v prodloužení už nestačil zabránit vítěznému gólu domácích při úniku dva na jednoho. Není se za co stydět, kluci sehráli dobrý zápas  a ten další už je čeká na domácím ledě.

Dallas Stars – Detroit Red Wings 3:2p (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
B: 19. Gurjanov (Marchment, Seguin), 36. Benn (Robertson, Heiskanen), 65. Lundkvist (Marchment) – 10. Larkin (Czarnik), 39. Perron (Chiarot, Seider)

Střely: 33 – 26  | Vhazování: 55 % – 45 % | Přesilovky: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 8 | Hity: 13 – 27| Zblokované střely: 11 – 14

⭐ Tři hvězdy: 1. Nils Lundkvist (DAL, 1+0) 2. Jamie Benn (DAL, 1+0) 3. Dustin Perron (DET,1+0)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: David Perron (1+0, 1 střela, 5 hitů), Dylan Larkin (1+0, 5 střel, 1 hit), Filip Hronek, (7 střel, 4 hity), Moritz Seider (0+1, 5 hitů, 1 blok)

Dallas Stars: Oettinger – Heiskanen, Miller, Suter, Lundkvist, Lindell, Hakanpää – Gurjanov, Glendening, Kiviranta – Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Faksa, Seguin – Benn, Johnston, Dellandrea

Detroit Red Wings: Husso Hronek, Chiarot, Seider, Oesterle, Walman, Lindström – Raymond, Larkin, Perron – Suter, Rasmussen, Kubalík – Erne, Copp, Sundqvist – Berggren, Veleno, Czarnik

(zdroj: nhl.com; foto: winginginitmotown.com)