REPORTÁŽ | Game #53 | Red Wings – Maple Leafs 7:10. Přestřelku jako za starých časů ovládli hosté

V druhém zápase těžkého pětiboje hokejisté Red Wings svedli divokou přestřelku, kterou bohužel prohráli. Prostřídali se všichni brankáři, odvolaný Nedeljkovic se dokonce vracel do brány. První dvě třetiny patřily jednoznačně hostům, v té třetí hráči Red Wings zabojovali a téměř ztracený zápas dokázali už pouze zdramatizovat. Za domácí tým skórovalo šest různých hráčů, Lucas Raymond si připsal dva góly. Za Toronto vstřelil svůj první, navíc čistý, hattrick v kariéře Mitchell Marner, později přidal ještě jeden gól.

Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 7:10 (1:3, 1:4, 5:3)
B: 11. Raymond (Staal, Hronek), 34. Gagner, 41. Hronek (Staal, Raymond), 43. Rowney (Hronek, Erne), 45. Veleno (Hronek, DeKeyser), 46. Rasmussen (Seider, Veleno), 48 Raymond (Larkin, Seider) – 4. Nylander (Holl, Kaše), 7. Bunting (Holl, Marner), 12. Kämpf (Michejev, Kerfoot), 21. Marner (Matthews, Bunting), 25. Marner (Matthews, Bunting), 30. Marner (Bunting, Matthews), 39. Matthews (Brodie, Marner), 48. Michejev (Kerfoot, Ljubuškin), 51. Kaše (Kampf, Holl), 56. Marner (Bunting).

Střely: 33 – 39  | Vhazování: 41 % – 59 % | Přesilovky: 0/3 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 6 | Hity: 14 – 9 | Zblokované střely: 16 – 7

⭐ Tři hvězdy: 1. Mitchell Marner (TOR, 4+2), 2. Auston Matthews (TOR, 1+3), 3. Lucas Raymond (DET, 2+1).

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Lucas Raymond (2+1), Filip Hronek (1+3).

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (12.-41. Greiss) – Seider, Leddy, Hronek, Staal, Lindström, DeKeyser – Raymond, Larkin, Zadina – Bertuzzi, Suter, Fabbri – Naměstnikov, Veleno, Rasmussen – Gagner, Rowney, Erne.

Toronto Maple Leafs: Campbell (45. Mrázek) – Liljegren, Rielly, Holl, Brodie, Ljubuškin, Sandin – Marner, Matthews, Bunting – Nylander, Tavares, Kaše – Kerfoot, Kämpf, Michejev – Simmonds, Spezza, Robertson.