REPORTÁŽ | Game #62 | Kraken – Red Wings 4:2. Vedení 2:0 k výhře nestačilo, Detroit znovu prohrál

Hráči Rudých křídel prohráli s předposledním týmem NHL ze Seattlu poměrem 2:4. O branky Red Wings se postarali Joe Veleno a Taro Hirose. Detroit díky jejich brankách vedl po dvou třetinách 2:0, předvedená hra však k obratu skóre přímo vybízela, jelikož Kraken byli po celé utkání lepším týmem. A ve třetí třetině se tak také stalo. Seattle vyhrál třetí třetinu 4:0 a dokonale obrátil stav utkání na svou stranu. Přísnější měřítko snesl snad jen výkon brankáře Alexe Nedeljkovice, který navázal na své představení ve Vancouveru a zapsal 38 úspěšných zásahů.

Seattle Kraken – Detroit Red Wings 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
B: 48. Larsson (Dunn, McCann), 50. Schwartz (Dunn, Wennberg), 54. Gourde (Fleury), 60. Gourde (Appleton, Blackwell) – 34. Veleno (Larkin), 37. Hirose (Bertuzzi, Raymond).

Střely: 42 – 23  | Vhazování: 48 % – 52 % | Přesilovky: 0/5 – 1/1 | Trestné minuty: 7 – 15 | Hity: 20 – 11 | Zblokované střely: 13 – 8

⭐ Tři hvězdy: 1. Yanni Gourde (SEA, 2+0), 2. Alex Nedeljkovic (DET, 38 zákroků, 92,7 %), 3. Vince Dunn (SEA, 0+2).

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Alex Nedeljkovic (38 zákroků, 92,7 %), Taro Hirose (1+0, 1 střela, 1 hit, 1 zblokovaná střela, 9:20 času na ledě, 0:20 času v přesilové hře na ledě).

Seattle Kraken: Grubauer – Larsson, Fleury, Dunn, Lauzon, Oleksiak, Soucy – Eberle, Wennberg, Schwartz – Blackwell, Gourde, Appleton – Johansson, McCann, Donato – Sheahan, Geekie, Kuhlman.

Detroit Red Wings: Nedeljkovic – Oesterle, Seider, Juolevi, Hronek, Staal, Stecher – Naměstnikov, Larkin, Raymond – Bertuzzi, Suter, Zadina – Vrána, Veleno, Gagner – Hirose, Rasmussen, Erne.

(zdroj: nhl.com; foto: nhl.com)