REPORTÁŽ | Game #7 | Bruins – Red Wings 5:1. Nedisciplinovanost srazila Detroit na kolena

Zápas na bostonském ledě nám vůbec nevyšel, častá vyloučení stála Rudá křídla mnoho branek. Svůj den neměl Michael Rasmussen, inkasovali jsme dvakrát z jeho tří vyloučení. V polovině dějství korigoval stav náš Adam Erne po přihrávce Filipa Hronka, ovšem na začátku třetí třetiny Medvědi vstřelili tři rychlé branky a o výsledku bylo rozhodnuto. Svůj první zápas v NHL za Detroit odehrál Matt Luff.

Boston Bruins – Detroit Red Wings 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
B: 14. Coyle (Forbort, Marchand), 32. Marchand (Lindholm, Pastrňák), 43. Marchand (DeBrusk, Pastrňák), 44. Smith (Nosek, Forbort), 45. Pastrňák (Bergeron, Lindholm) – 39. Erne (Hronek)

Střely: 33 – 29 | Vhazování: 48 % – 52 % | Přesilovky: 3/6 – 0/5 | Trestné minuty: 10 – 14 | Hity: 26 – 34 | Zblokované střely: 9 – 9

⭐ Tři hvězdy: 1. Brad Marchand (BOS, 2+1), 2. Jeremy Swayman (BOS, 28 zákroků), 3. David Pastrňák (BOS, 1+2)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Adam Erne (1+0, 2 střely na bránu, 5 hitů), Filip Hronek (0+1, 1 střela na bránu, 4 hity), Olli Määttä (1 střela na bránu, 6 hitů, 2 zblokované střely)

Boston Bruins: Swayman – Grzelcyk, Lindholm, Clifton, Forbort, Carlo, Zbořil – DeBrusk, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Krejčí, Hall –  Smith, Coyle, Zacha – Frederic, Nosek, Foligno

Detroit Red Wings: Husso – Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Lindström, Hägg – Perron, Larkin, Kubalík – Raymond, Copp, Veleno – Erne, Rasmussen, Söderblom – Luff, Suter, Zadina

(zdroj: nhl.com; foto: nhl.com)