REPORTÁŽ | Game #70 | Red Wings – Bruins 5:3. Obrat jako hrom znamená výhru po šesti zápasech!

Čtvrtý vzájemný souboj v sezóně s Bostonem jsme vyhráli, byť nás hosté razantně přestříleli a v první třetině vedli o dvě branky. Výraznou měrou k výhře přispěl skvělý Alex Nedeljkovic, který pochytal 47 střel a připsal si i bod za přihrávku. Do statistik se zapsali všichni tři čeští hráči Wings. Po závěrečném hvizdu se ještě na ledě rozpoutala hromadná šarvátka, která si vyžádala několik trestných minut. Za náš tým se postupně trefili Dylan Larkin, Michael Rasmussen, Filip Zadina, Jakub Vrána a Sam Gagner.

Detroit Red Wings – Boston Bruins 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
B: 20. Larkin (Seider, Raymond), 26. Rasmussen (Erne, DeKeyser), 32. Zadina (Vrána, Suter), 45. Vrána (Hronek, Walman), 60. Gagner (Nedeljkovic) – 5. Haula (Hall, Nosek), 15. Carlo (Forbort, Bergeron), 58. Bergeron (McAvoy, Hall).

Střely: 29 – 50  | Vhazování: 40 % – 60 % | Přesilovky: 1/5 – 0/4 | Trestné minuty: 22 – 34 | Hity: 31 – 28 | Zblokované střely: 7 – 9

⭐ Tři hvězdy: 1. Dylan Larkin (DET, 1+0), 2. Jakub Vrána (DET, 1+1), 3. Alex Nedeljkovic (DET, 47 zákroků, 94 %)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Filip Zadina (1+0, 2 hity, 1 zblokovaná střela), Jakub Vrána (1+1, 2 střely na bránu), Dylan Larkin (1+0, 4 hity, 3 střely na bránu), Adam Erne (0+1, 5 hitů, 1 zblokovaná střela), Moritz Seider (0+1, 5 hitů, 1 zblokovaná střela, 3 střely na bránu), Alex Nedeljkovic (0+1, 47 zákroků, úspěšnost 94%)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic – Seider, DeKeyser, Hronek, Staal, Lindström, Walman – Raymond, Larkin, Bertuzzi – Zadina, Suter, Vrána – Sundqvist, Rasmussen, Erne – Gagner, Veleno, Hirose.

Boston Bruins: Swayman – McAvoy, Lindholm, Carlo, Grzelcyk, Reilly, Forbort – DeBrusk, Bergeron, Marchand – Nosek, Haula, Hall – Smith, Coyle, Foligno – McLaughlin, Studnicka, Blidh.

(zdroj: nhl.com; foto: nhl.com)