Rudá křídla vrátila Tryskáčům porážku z prvního vzájemného utkání a z Winnipegu si veze zasloužené dva body za vítězství 3:1. Detroitští hokejisté podali výborný výkon, od druhé třetiny drželi pevně otěže zápasu ve svých rukou a odměnou jim budiž fakt, že zvítězili podruhé v řadě. Skvěle chytal Thomas Greiss, dvakrát skóroval Sam Gagner, jednou navíc v oslabení a rozhodující gól zaznamenal Michael Rasmussen, který se trefil počtvrté za posledních pět duelů. LGRW! 🐙

Winnipeg Jets – Detroit Red Wings 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
B: 27. Scheifele (Schmidt, Ehlers) – 19. Gagner (Larkin), 50. Rasmussen (Sundqvist, Criscuolo), 60. Gagner (Suter, Larkin).

Střely: 33 – 35  | Vhazování: 52 % – 48 % | Přesilovky: 0/3 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 6 | Hity: 20 – 22 | Zblokované střely: 19 – 10

⭐ Tři hvězdy: 1. Thomas Greiss (DET, 32 zákroků, 97 %), 2. Connor Hellebuyck (WPG, 32 zákroků; 94,1 %), 3. Michael Rasmussen (DET, 1+0)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Kyle Criscuolo (0+1, 2 střely, 3 hity), Dylan Larkin (0+2, 5 střel, 1 hit, 2 zblokované střely), Jake Walman (0+0, 4 střely, 2 hity), Marc Staal (0+0, 3 hity, 2 zblokované střely), Filip Hronek (0+0, 2 hity), Moritz Seider (0+0, 3 střely, 2 hity, 2 zblokované střely)

Winnipeg Jets: Hellebuyck – DeMelo, Morrissey, Pionk, Schmidt, Dillon, Stanley – Ehlers, Scheifele, Stastny – Wheeler, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Sanford – Svečnikov, Toninato, Barron.

Detroit Red Wings: Greiss – Seider, DeKeyser, Hronek, Staal, Lindström, Walman – Raymond, Larkin, Rasmussen – Zadina, Suter, Vrána – Sundqvist, Veleno, Erne – Gagner, Criscuolo, Hirose.

(zdroj: nhl.com; foto: tsn.ca)

One Comment on “REPORTÁŽ | Game #71 | Jets – Red Wings 1:3. Další výhra! Detroit zvládl druhý zápas ve dvou dnech”