REPORTÁŽ | Game #9 | Sabres – Red Wings 8:3. Exhibice domácích

Dnešní zápas byl pro naše hokejisty dost těžký, hráči Buffala nás přehráli a vycházelo jim téměř vše na co šáhli. Přestože jsme ke konci druhého dějství prohrávali o tři góly, podařilo se nám snížit na rozdíl jedné branky i díky úniku kapitána Larkina v oslabení. Ovšem poté už jsme nepředvedli zhola nic, naopak soupeři se podařilo skórovat ještě čtyřikrát v posledních osmi minutách hry. Detroitský obránce Gustav Lindström odehrál v nejvyšší hokejové soutěži své sté utkání.

Buffalo Sabres – Detroit Red Wings 8:3 (1:0, 3:2, 4:1)
B: 17. Thompson (Skinner, Fitzgerald), 26. Quinn (Thompson, Okposo), 35. Skinner (Thompson), 39. Thompson (Tuch, Okposo), 53. Dahlin (Mittelstadt, Thompson), 55. Cozens (Power, Peterka), 56. Thompson (Skinner, Dahlin), 60. Asplund (Krebs, Girgensons) – 22. Määttä (Copp, Hronek), 40. Perron (Veleno, Seider), 45. Larkin

Střely: 46 – 18 | Vhazování: 49 % – 51 % | Přesilovky: 2/5 – 0/1 | Trestné minuty: 4 – 12 | Hity: 11 – 20 | Zblokované střely: 5 – 12

⭐ Tři hvězdy: 1. Tage Thompson (BUF, 3+3), 2. Jeff Skinner (BUF, 1+2), 3. Jack Quinn (BUF, 1+0)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: nikdo, ostuda

Buffalo Sabres: Comrie – Dahlin, Bryson, Clague, Power, Fitzgerald, Pilut – Okposo, Thompson,Skinner – Olofsson, Mittelstadt, Quinn – Tuch, Cozens, Peterka – Asplund, Krebs, Girgensons

Detroit Red Wings: Nedeljkovic – Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Lindström, Hägg – Raymond, Larkin, Erne – Perron, Copp, Kubalík – Luff, Veleno, Zadina – Smith, Suter, Söderblom

(zdroj: nhl.com; foto: eu.freep.com)