Samozřejmě, že když prohráváte o čtyři góly, a nakonec získáte bod, tak ho berete, řekl po utkání s Ottawou trenér Lalonde

Skvělý zápas nebo chcete-li reklama na hokej. I tak by se dalo shrnout včerejší počínání obou celků v utkání hraném ve Stockholmu. Ottawa vedla již 4:0 ale Detroit se nevzdal a heroickým výkonem ve druhé třetině srovnal na 4:4! Utkání nakonec dospělo do prodloužení a už už to vypadalo, že diváci uvidí také Samostatné nájezdy. Proti byl ale útočník Senators Tim Stützle, který pouhé 2 vteřiny před vypršením prodloužení vstřelil vítězný gól. Ottawa tak porazila Detroit 5:4 v prodloužení.

Stützle tak trochu baseballově napálil puk, který se v tu chvíli vznášel ve vzduchu. Tomuto momentu předcházela přihrávka Drakea Bathersona, která ještě zasáhla hůl Shaynea Gostisbeherea a zvedla puk do vzduchu odkud ho pak pohotově trefil za dezorientovaného gólmana Red Wings Jamese Reimera již zmíněný Stützle.

„Když jsem vyrůstal, nikdy jsem baseball nehrál,“ culil se po vítězné brance sám její autor. „Myslím, že to bylo docela štěstí. Věděl jsem, že nám nezbývá už moc času a jen jsem se snažil dostat puk na branku. Byla to od Drakea skvělá akce, která se pak dostala ke mně.“

Kapitán Ottawy Brady Tkachuk vstřelil v utkání dvě branky – na obě mu nahrál právě Stützle. Josh Norris zapsal gól a asistenci. Skóroval také Jake Senderson. Joonas Korpisalo si připsal celkem 37 úspěšných zákroků.

Na straně pro tento zápas hostujícího týmu se zaskvěl třemi body Gostisbehere (1+2). Za Detroit pálili do černého také Lucas Raymond, Alex DeBrincat a David Perron. Dvě asistence si pak připsali J. T. Compher a Olli Määttä. Brankář Reimer předvedl 29 zásahů. Detroit svého soupeře přestřílel v poměru 41:34.

„Samozřejmě, že když prohráváte o čtyři góly, a nakonec získáte bod, tak ho berete,“ řekl po utkání trenér Detroitu Derek Lalonde. „Připadá mi, že když se nám dnes tak dařilo při hře 5 na 5, mohli jsme dnes večer získat i víc.“

Pokračující mizérie v přesilovkách

Opakujeme to stále dokola neboť je to čím dál více do očí bijící. Úpadek Red Wings v přesilovkách pokračuje i nadále.

V zápase proti Ottawě nevyužil celek Detroitu žádnou ze tří početních výhod. V posledních 9 utkáních dostali Red Wings k dispozici přesilovou hru v celkem 37 případech, využít však dokázali pouhé 2!

Na druhou stranu Detroit dokázal ubránit hned 5 ze 6 přesilovek soupeře, přičemž dvě z nich byly (ve třetí třetině a na začátku prodloužení) naprosto klíčové, neboť reálně hrozilo, že po tom, co mužstvo dokázalo dorovnat čtyřbrankové manko, by všechna snaha přišla prakticky vniveč a Red Wings by z utkání odešli s prázdnou.

Proti Torontu si zachytá Lyon

Ocenit by se měl také Reimerův výkon ze třetí třetiny, kdy mužstvo svými zákroky několikrát podržel.

Lalonde však také prozradil, že do dnešního utkání proti Maple Leafs nastoupí v brance Alex Lyon, pro kterého to tak bude vůbec první zápas v dresu Detroit!

Dojde k přeskupení obranných dvojic?

Včerejšek ukázal také další fakt – obránci Ben Chiarot a Jeff Petry v některých chvílích hráčům Ottawy rychlostně zkrátka nestačili a mají tak za sebou velmi těžké utkání. Oba navíc v tabulce pravdy  v tomto utkání zaznamenali nelichotivých -3. Lalonde řekl, že se bude muset podívat na video, aby případně lépe poskládal obranné páry.

„Bylo tom několik momentů, které by pravděpodobně nejradši vzali zpátky, řekl Laolnde. „Ale je třeba přiznat, že dva z těchto gólů padly po hře světové extratřídy v podání Stützleho.“

Larkin z utkání na chvíli odstoupil

„Měli jsme pocit, že jsme jim toho v první třetině dovolili až příliš,“ nechal se po utkání slyšet Dylan Larkin.

Mnohým fanouškům Red Wings přitom ve spojitosti s detroitským kapitánem pořádně zatrnulo. Stalo se tak na začátku třetí třetiny při vhazování proti kapitánu Tkachukovi, po němž Larkin nemotorně padl na led. Zprvu to vypadalo na problém s levou nohou, když mu z ledu museli pomoci spoluhráči. Na sociální síti x.com se někteří zase obávali o hráčovy třísla. Přibližně po šesti minutách hry se však Larkin do utkání vrátil, a hlavně v prodloužení dělal svou pověstnou rychlostí soupeři značné problémy.

Trenér Ottawy poznamenal, že doufal, že cesta do Stockholmu jeho týmu trošku pomůže. V posledních 9 utkáních totiž Senators zaznamenal jen 3 výhry, ve zbývajících 6 utkáních prohráli.

„Skórovali jsme snadno,“ řekl trenér k povedenému začátku. „Ale nemyslím si, že by to až tak úplně odpovídalo celkové hře na ledě, a to nás ukolébalo. Ve druhé třetině jsme soupeře vůbec nenapadali. Vypadli jsme jako bychom to chtěli pouze dohrát, nějakým způsobem zabít čas a spálil jsme se. Jsem však na kluky hrdý, že se mezi třetinami srovnali, vrátili se do zápasu a už v něm zůstali.“

(zdroj: mlive.com, detroitnews.com; foto: nhl.com)