Byl to jeden z nejhezčích gólů, který jsem osobně kdy viděl, řekl Compher o vítězné brance Fabbriho

Na domácím ledě dokázali hokejisté Red Wings přehrát tým Chicaga a splnit tak papírové předpoklady, které před zápasem favorizovaly právě svěřence trenéra Lalondeho. Na vítězství v poměru 5:1 se velkou měrou podíleli hlavně útočnici J. T. Compher a Robby Fabbri, když oba vstřelili do sítě soupeře dva góly.

Brankář Alex Lyon si připsal na své konto již třetí vítězství za sebou, jeho bilance tedy činí 3 výhry a 1 porážku. Proti Blackhawks předvedl Lyon celkem 34 úspěšných zákroků. Jeho statistiky jsou prozatím opravdu působivé, byť je třeba podotknout, že odchytal, jak již bylo zmíněno, teprve 4 zápasy. Lyon se může pyšnit průměrem 1,26 branky na zápas a procentuální úspěšností téměř 96 % (přesněji 95,8 %).

Vydařený začátek zápasu

„Viděl jsem spoustu zápasů, ve kterých kluci hráli opravdu nadoraz,“ vyjádřil se Lyon na adresu svých spoluhráčů. „Musím je opravdu velmi pochválit. Bojovali velmi tvrdě a odváděli svou práci až do úplného konce. To ukazuje známky vyspělého hokejového týmu.“

V čase 2:29 poprvé rozradostnil domácí publikum J. T. Compher, když po spolupráci s Andrewem Coppem vstřelil úvodní branku při vlastním oslabení! Druhou asistenci u této branky zapsal Jake Walman. Po 51 vteřinách zásluhou Lucase Reichel soupeř při stejné přesilovce vyrovnal, ale víc na víc už se Chicago v utkání nezmohlo.

„Myslím, že jsme začali docela dobře,“ hodnotil po utkání dvougólový Compher. „Byli bychom samozřejmě rádi, kdybychom jim nedovolili skórovat v přesilové hře. Celkově to je o tom, že když se vám podaří vstup do zápasu, jste dobře nastaveni i pro celý následující průběh utkání.“

Po téměř devíti minutách hry předvedl skvělou individuální akci útočník Robby Fabbri (podívat se můžete ZDE), když si nejprve pohotově obhodil obránce Blackhawks Wyatta Kaisera, aby v přímém souboji o pár chvil později překonal také brankáře Petra Mrázka! I na druhé brance domácích se asistencí podílel Jake Walman.

„Bylo to šílené,“ řekl o Fabbriho první brance Compher. „Byl to jeden z nejhezčích gólů, které jsem osobně kdy viděl. Je ve formě, což je pro nás skvělé. Rádi ho vidíme nejen v sestavě, ale i když podává dobré výkony. Nikdo nepracuje tvrději než tenhle chlap.“

Ve druhé třetině zvýšil na 3:1 obránce Ben Chiarot, když po skrumáži před brankou dorazil pokus Alexe DeBrincata. Chiarot skóroval poprvé od 18. října. O pouhých 47 vteřin bylo ještě veseleji, neboť se podruhé v utkání trefil Compher, tentokrát při vlastní přesilovce. Všemu předcházela perfektní souhra mezi Lucasem Raymondem (v zápase 0+2) a Davidem Perronem. Na konečných 5:1 upravil zhruba 9 minut do konce zápasu svou druhou brankou v utkání Fabbri.

„Samozřejmě dobře pro něj. Je to další hráč, který nám dodává patřičnou hloubku, co se týče produktivity,“ řekl ohledně Fabbriho trenér Derek Lalonde.

Klíčem je hrát svou vlastní hru

Na téma co stojí za herním zlepšením týmu po návratu ze Stockholmu, odpověděl Compher následovně:

„Myslím, že jde zejména o naši konkurenceschopnost. Snažit se být každý zápas konzistentní, to je jedna z hlavních věcí, proč jsme úspěšní, ale jedná se také o vyspělost. Když hrajeme svoji hru správně a rychle, je těžké nás porazit. Začínáme vidět výsledky, když hrajeme to, co máme po celých 60 minut.“

Přestože Detroit zvítězil, v což asi většina doufala, nedá se říct, že by byl kouč Red Wings úplně spokojen. Lalonde se nechal slyšet, že hráči musí některé věci vypilovat a podle jeho mínění, to byl trošku paradox, protože se mu zdálo, že proti Rangers podal tým mnohem lepší výkon než proti Blackhawks. Zároveň však vzápětí také dodal, že byla na hráčích vidět trochu únava.

Larkin by měl hrát už proti Montrealu

Lalonde také prozradil podrobnosti ohledně Dylana Larkina, který vynechal poslední dvě utkání: