Detroit poslal dva hráče na farmu, Stephens se vrací. Chci dokázat, že sem patřím, vzkazuje

Detroit udělal další změny na soupisce, které souvisí s návraty hráčů. Kyle Crisuolo a Taro Hirose se vrací na farmu do Grand Rapids, naopak připravení do hry jsou Tyler Bertuzzi, jenž kvůli neočkovaní proti COVID-19 v Kanadě opět chyběl, a hlavně pětadvacetiletý centr Mitchell Stephens.

Dva zápasy v hlavním mužstvu zapsal v dubnu Criscuolo. Proti Winnipegu zaznamenal důležitou přihrávku na vítězný gól Michaela Rasmussena, byl také u porážky 2:5 s Ottawou. To Hirose dostal větší příležitost, od poloviny března nastoupil do 11 utkání, v nichž vstřelil jeden gól a na tři přihrál. Oba nyní putují zpět ke Griffins. Ti v Centrální divizi ztrácejí jeden bod na postup do play off, ale mají odehráno o tři zápasy více než prozatím postupující Texas Stars. Návrat dvou klíčových hráčů tak jistě uvítají.

Jak již bylo zmíněno, Detroit se bude moci spolehnout na služby Bertuzziho. Pozitivním faktorem je plné vyléčení Stephense, jehož si možná někteří fanoušci ani nepamatují. 

Kanadský střední útočník přišel k Red Wings z Tampy Bay výměnou za 6. kolo s tím, že naše organizace v jeho případě nemá takřka co ztratit. Hokejista hrající v juniorské lize v michiganském Saginaw Spirit podával solidní výkony, v 16 duelech nasbíral ze čtvrté formace čtyři přihrávky. Nyní dostane prostor prosadit se do kádru zpět, protože se s ním počítá.

„Je velmi energický, takže si myslím, že nám v tomhle směru pomůže bez ohledu na dobu, kterou zmeškal. Jeho přirozeným postem je centr a my ho na této pozici budeme využívat,“ prohlásil trenér Jeff Blashill.

55 utkání Mitchell nehrál, na listinu zraněných byl zapsán v polovině listopadu. „Bylo skvělé vrátit se do tréninkového procesu a opět se s kluky potkat na ledě. Byla to opravdu dlouhá cesta rekonvalescence a rehabilitace, ale jsem opravdu nadšený, že jsem zpátky. Když jsem byl tak dlouho mimo, tak chci v posledních zápasech sezóny týmu pomoci. Dlouho jsem se na utkání jen díval, takže už se těším, až se objevím v sestavě,“ uvedl rodák z Peterborough v Ontariu.

Bez ohledu na to, v jaké formaci se Stephens ocitne, chce předvádět kvalitní výkony. „Chci přinášet energii každé střídání, hrát nahoru dolů, forčekovat a dělat to soupeřům těžší. To je moje vize. Musím v posledních 11 zápasech sezóny ukázat klukům v kabině i trenérovi, že chci být součástí organizace i nadále,“ je si vědom mladý útočník, o co hraje. Jeho smlouva totiž v létě vyprší a je jasné, že bude stát o prodloužení. 

Nyní musí ukázat, že si nový kontrakt zaslouží.

(zdroj: nhl.com; foto: mlive.com)

One Comment on “Detroit poslal dva hráče na farmu, Stephens se vrací. Chci dokázat, že sem patřím, vzkazuje”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *