10 největších letních otazníků Detroitu Red Wings: čeká nás výměna trenéra? Co Bertuzzi a Vrána?

Kluci z webu The Athletic udělali perfektní práci. Připravili deset největších priorit, otázek, které bude muset Detroit v nejbližší době vyřešit. Článek jsme včetně některých otázek upravili a vložili do něj své názory. Přejeme příjemné čtení.

1. Jak vyřešit pozici hlavního trenéra?

Hlavní trenér je alfou a omegou každého týmu. Jeff Blashill skončil šestou sezónu na lavičce Detroitu Red Wings. Je jeden z nejdéle sloužících ligových koučů, protože některé organizace je pravidelně mění. U nás to funguje jinak. Vezměte si třeba úspěšné kouče Scottyho Bowmana (devět let) nebo Mikea Babcocka (deset let).

V letošním ročníku se našemu celku dařilo lépe, než tomu bylo v roce minulém. Přestože jsme do sezóny vstoupili s dlouhou pauzou vynucenou pandemií, tak jsme se se situací dokázali poprat. Je to i díky kouči Blashillovi. Toho generální manažer Steve Yzerman dlouhou dobu bránil před různými kritiky. Je tedy možné, že když nebyl Blashill odvolán po katastrofálním ročníku 2019/2020, dostane po lepší sezóně nabídku nové smlouvy.

Povedlo se mu relativně úspěšně vést mnohem konkurenceschopnější tým. Pod ním se chytl šance celkem odepisovaný Adam Erne, pokrok udělali i Filip Zadina či Michael Rasmussen. Detroit přitom trpěl na zranění, klíčový útočník s velkou formou Tyler Bertuzzi vynechal skoro celou sezónu. Dlouho nehrál i Robby Fabbri, ke konci Bobby Ryan a ze sestavy vypadl i kapitán Dylan Larkin.

Steve Yzerman by v případě nového trenéra dal týmu jistou jiskru. Přesto právě na zlepšení bude určitě při jednáních Jeff Blashill poukazovat. 

Jak by postupovali redaktoři webu redwings.cz a správci stránky Red Wings CZ/SK Fanclub?

Milan Šplíchal: #TeamBlashill. 😄 Už tím asi spoustu fanoušků na stránce otravuji, jak pořád za současného kouče Red Wings kopu, ale já opravdu nevidím důvod pro změnu. Jasně, nějaký impuls bych ocenil, ale ne na úkor kouče, který se pořádně nemohl předvést. Je to omílaná písnička, jenže ta kvalita tam prostě nebyla. Pod tak kvalitním GM, jakým Yzerman je, poroste i Blashill. Úspěchy s farmou měl, na mezinárodní scéně také získal cenný kov, takže o nějaké nekvalitě se bavit nemůžeme. Prostředí zná, hráče zná. Rád pracuje s mladými a to je přesně to, co momentálně budeme absolvovat. Do týmu přijde Seider, Raymond a časem další prospekti. S vhodně doplněným týmem přes léto budeme v příštím ročníku ještě silnější. Doufám, že Blash bude u toho. 

Aleš Krajča: Upřímně nevím. V průběhu sezóny jsem si přál, aby Blashill skončil a přišel např. Gallant a to z toho důvodu, aby měl dostatek času týmu vtisknout svůj styl, zkrátka aby si na sebe obě strany zvykly a na startu nového ročníku na tuto zkušenost navázaly. Nestalo se a upřímně těžko říct, jestli je to chyba, jak se může na první pohled třeba zdát. Se současným týmem by podle mě o moc lepší výsledky neudělal asi nikdo. Co by však mohl změnit je herní projev, který byl, i přes celkové zlepšení, v některých zápasech podle mého žalostný. Přesilovky nekomentuju, kéž bychom je raději letos vůbec nehráli (vím, že to není asi úplně Blashillova chyba, nicméně on je hlavní trenér a mělo se na to prostě reagovat a právě snaha o nějakou větší změnu v průběhu sezony mi tam chyběla).

Trenéru Blashillovi končí po sezóně smlouva. Pokrok udělal, dosud ho i Steve Yzerman bránil. 🙌🐙

Jak jednání dopadnou? Dozvíme se zřejmě v létě. 😊

Zveřejnil(a) Red Wings – CZ/SK Fanclub dne Neděle 9. května 2021

2. Jaká bude smlouva pro Tylera Bertuzziho?

Zkrácený ročník měl rozjetý na fantastických 30 branek, nakonec skončil na pěti. Tyler Bertuzzi se bohužel na úvod ročníku zranil, takže odehrál jenom devět utkání, v nich nasbíral sedm bodů a byl velmi platný, jak ve hře pět na pět, tak při přesilovce.

30. dubna podstoupil operaci zad, to není vůbec žádná sranda. Danny DeKeyser by mohl povídat, případně Jonathan Ericsson. Red Wings se vyjádřili v tom směru, že očekávají uzdravení a to, že bude Tyler připraven na novou sezónu. To indikuje prodloužení končícího kontraktu. To byla takřka povinnost.

Důležité ovšem bude délka a finanční stránka. Již před tímto ročníkem se obě strany hádaly a nakonec vše musel řešit soudce. Jen si to připomeňme, kanadský útočník trval na částce 4,25 milionů dolarů na rok, Detroit nabízel 3,15. Nezávislý soudce nakonec určil cifru na 3,5 milionů dolarů.

Pokud podepíšeme Tylera znovu na rok, tak po konci smlouvy bude mít status UFA. To znamená, že v dalším letním období by mohl snadno jednat s kýmkoliv a Detroit by o něj mohl zadarmo přijít. Na druhou stranu velká smlouva (dlouhá s velkou finanční zátěží) by mohlo být rizikem. Ačkoliv nikdo o schopnostech Berta nepochybujeme, chybět bude před startem další sezóny dlouho, navíc má za sebou operaci zad.

Projekce smlouvy podle Evolving Hockey by měla být následující – roční smlouva na 3,3 milionů dolarů; dvouletá smlouva s 3,56 milionů dolarů/rok; tříletá smlouva na 5 milionů dolarů/rok. U délky mezi čtyřmi až sedmi lety jde o cifru někde mezi 5,2 – 5,8 milionů dolarů/rok. 

Musíme zmínit, že na jaře dosáhl Bertuzzi 26 let, je tedy v ideálním hokejovém věku. Navíc pravidelně bodující, alespoň letos. Uvidíme, Yzerman bude mít těžkou práci, aby vymyslel nejlepší kompromis pro organizaci i samotného hráče.

Jak by postupovali redaktoři webu redwings.cz a správci stránky Red Wings CZ/SK Fanclub?

Milan Šplíchal: Nelíbilo se mi, že se loni obě strany nedokázaly dohodnout. To ale podle mého nebude letošní případ. Bertuzzi je klíčovým hráčem Red Wings. Samozřejmě má určitý talent, ale spíše mi přijde, že strašně dře. Je poctivý a takové hráče mám rád. Líbí se mi jeho vášeň, jeho střelba, jeho přihrávky, jeho agresivita. Má všechno, co by hráč měl mít. Chci věřit, že jeho budoucnost je u nás, otázkou ovšem zůstává, na jak dlouho a za kolik. Viděl bych to na tříletý kontrakt někde mezi čtyřmi a pěti miliony. Pokud bude Bert zdravý, tak za takové peníze budeme mít nadstandartního hráče.

Aleš Krajča: Bertuzziho určitě podepsat! Podle mě se letos naplno ukázalo, jaký vliv má na hru kapitána Larkina, respektive celé první lajny. Právě Bert by byl býval hráčem, jenž by z Larkina dokázal trochu sejmout tlak, respektive očekávání, které na něj byla kladena a které si na sebe kladl hlavně on sám. Šlo vidět, jak někdy strašně chce a jak to někdy nejde, jakoby měl občas svázané ruce. Vzhledem k příznivé situaci ohledně místa pod platovým stropem si myslím, že podepsání Bertuzziho nebude problém. Smlouva na 3-4 roky. Zranění bych se nebál. To je prostě hokej. Nikdy nevíš co se může stát, i když i toto zranění může bezpochyby hrát při vyjednávání o nové smlouvě velkou roli.

‼️ AKTUÁLNĚ ‼️

ℹ️ Arbitráž rozhodla. Smlouva pro Tylera Bertuzziho je na jeden rok ve výšce 3,5 milionů dolarů. ✅

👉…

Zveřejnil(a) Red Wings – CZ/SK Fanclub dne Úterý 27. října 2020

3. Jakou smlouvu dostane Jakub Vrána?

Po příchodu do Detroitu byl český útočník jednoznačně nejnebezpečnějším hráčem pro obrany soupeřů. V 11 zápasech nasbíral stejný počet bodů, vstřelil osm branek. Vše zvýrazňuje čtyřbrankový večer proti Dallasu při vysokém vítězství 7:3. Ukázal potenciál, že se může stát nejlepším útočníkem týmu.

Jako RFA bude jednat jen s Detroitem, pokud by mu nabídku poslal jiný tým, tak ji Red Wings snadno dorovnají. O Vránu nepřijdeme. Steve Yzerman bude muset ovšem vymyslet, jakou smlouvu Vránovi předloží. Do naší organizace přišel mladý útočník za Manthu, ten dostal před touto sezónou od GM Hockeytownu čtyřletou smlouvu s částkou 5,7 milionů dolarů ročně.

Opět se podíváme, co na to říká Evolving Hockey. Jejich projekce je čtyři roky; 5,56 milionů dolarů ročně. Čili velmi podobná smlouva, jakou měl kanadský forvard. Vedení Detroitu má dvě možnosti: nabídnout Vránovi dlouhou smlouvu, kterou si pojistí jeho budoucnost v týmu, útočník Red Wings se tak bude moci soustředit čistě na hokej. V druhém případě by Yzerman mohl navrhnout roční kontrakt, aby viděl Vránu v Detroitu po celou sezónu. Každá varianta má své pro i proti.

Jak by postupovali redaktoři webu redwings.cz a správci stránky Red Wings CZ/SK Fanclub?

Milan Šplíchal: Stoprocentně půjde o nejvyšší smlouvu platem, kterou dosud Vrána v NHL podepíše. Aby ne, vždyť byl naprostým oživením lehce „zatuchlého“ útoku. Abych nám nekřivdil, tak si samozřejmě musel s hráči sednout, což se povedlo. Řekl bych, že na to mají vliv i oba Filipové. 😊 Neodvážím si příliš tipovat, ale věřím, že nebude vyšší než má kapitán Larkin. Kuba měl ohromnou formu a moc mu fandím, naprosto si mě získal. Má velký potenciál, může být v příštím ročníku náš nejproduktivnější hráč. Přesto mi vzorek 11 utkání nepřijde příliš velký. Abych to shrnul – podepsat delší smlouvu, žádný roční kontrakt.

Aleš Krajča: Stejně jako Bertuzziho podepsat a pokud možno na delší dobu. Vždyť ten kluk vnesl do naší hry úplně svěží vítr… určitý moment překvapení. Byla radost ho sledovat. Bude mít ohromnou motivaci ukázat, že Washington udělal chybu, když vyměnil právě jeho. Zároveň má obrovskou šanci být jedním z hlavních tahounů týmu a nastupovat do nejdůležitějších momentů zápasu, čehož se mu ve Washingtonu zas tolik nedostávalo. Dal bych mu čtyři miliony na čtyři roky, ale myslím, že dostane více peněz. Tohle těžko odhadovat.

🇨🇿 Jakub Vrána právě vstřelil svůj první hattrick za Detroit! 😍🐙

EDIT: A není to vše, v 56. minutě přidává čtvrtý zásah! 🎩

Gratulujeme! 👏👏👏

Zveřejnil(a) Red Wings – CZ/SK Fanclub dne Čtvrtek 22. dubna 2021

4. Koho chránit před Seattlem?

Dvaatřicátý tým je připraven na vstup do NHL v další sezóně. To znamená, že musíme vytvořit seznam chráněných hráčů, které do Seattlu rozhodně neodejdou. O jednoho ovšem zcela jistě přijdeme. 

Detroit bude s jistotou hraničící sto procent chránit sedm útočníků, tři obránce a jednoho brankáře. Kdo se na seznamu může objevit? Vypadá to, že přednost dostane Thomas Greiss před Jonathanem Bernierem, nicméně o gólmana zřejmě nepřijdeme. Lákavější zboží bude v obraně a útoku. Je to logické, Greissovi je pětatřicet, Bernier je o tři roky mladší. Ti už se nikam neposunou.

Kdo bude expanznímu draftu čelit? Z brankářů může Seattle vybrat Berniera, Greisse, Boyla, Pickarda, Fulchera nebo práva na Rybára. Z obrany můžou vybrat Staala, DeKeysera, Stechera, Djoose, Cholowskiho, Lindströma, Biegu, Hronka, McIlratha a Hickettse. Pokud by lovili v útoku, tak k dispozici (pokud nebudou chráněni) jsou Larkin, Nielsen, Helm, Bertuzzi, Vrána, Filppula, Fabbri, Pánik, Naměstnikov, Glendening, Ryan, Erne, Rasmussen, Svečnikov, Gagner, Hirose, Barber, Verbeek, Turgeon, Elson, Smith a Criscuolo. 

Krakeni vyberou z každého týmu (kromě Vegas) jednoho hráče. Čili jistojistě jeden ze zmíněných v Detroitu nebude v dalším ročníku pokračovat, protože ho bude vlastnit Seattle. Týmy mají právo chránit sedm útočníků, tři obránce a jednoho brankáře nebo osm hráčů v poli a jednoho brankáře. Detroit by měl jít prvním systémem, aby ochránil více hráčů. 

Milan Šplíchal: Pokud bych měl právo rozhodnout o chráněných hráčích já, tak v brance bych zvolil Berniera. Detroit podle mého půjde druhou cestou. V obraně mám také jasno – Hronek, Stecher a Cholowski. Bohužel je v této situaci možné přijít o někoho z dvojice Djoos-Lindström, ale risknul bych to. Sedmičku forvardů na mém listu tvoří pochopitelně Larkin, Vrána, Bertuzzi a Fabbri. Je doplňují mladíci Rasmussen a Smith. Posledním, kdo se na seznam vejde, je Erne. Dlouho jsem váhal i nad Naměstnikovem nebo Glendeningem, ale dám přednost perspektivnějším forvardům. 

Aleš Krajča: Kdybych si měl vybrat, koho z brankářů, tak za mě raději bez debat ochráním Berniera. V obraně Hronek, Lindström, třetího nevím. 😄 Útok Larkin, Bertuzzi, Vrána, Fabbri, Glendening, Erne, Smith. 

Kdyby to bylo na vás, kterého brankáře byste chránili před expanzním draftem Seattlu? 🤔

Napište do komentářů i důvod. 👇 LGRW! 🐙

Zveřejnil(a) Red Wings – CZ/SK Fanclub dne Pondělí 3. května 2021

5. Jak vybrat na draftu 2021?

23. a 24. červenec jsou datumy, které mám v kalendáři nějakou dobu zakroužkované. Čeká nás draft, na ten rozhodně nemůžeme zapomenout. Když se konával na konci června, měl jsem to snazší, protože na ten den mi většinou vycházely narozeniny. To se letos mění, tak proto ‚kroužkujeme‘, jak by v reklamě na Penny Market řekla Jiřina Bohdalová. 😊

Letos to skauti nemají vůbec jednoduché. Trefit ty správné hráče je kumšt a pandemie koronaviru vše ještě ztížila. Velká většina lig odehrála méně utkání, některé nezačaly (např. OHL), jiné skončily v průběhu sezóny předčasně (např. švédské juniorské soutěže). Red Wings navíc několik týdnů ještě nebudou vědět, ze kterých pozic budou losovat. V prvním kole máme hned dvě. 

Klíčové bude opět nespadnout při loterii. V tomto ročníku je opravdu nutnost draftovat kvalitu, protože je možné, že dost hráčů prostě nevyjde. Celkový počet našich draftů je vysoký, proto věříme, že se párkrát skauti „trefí“. 

Existuje také možnost, že se druhou volbou v prvním kole posuneme při trejdu. Nahoru tomu moc nevěřím, ale dolů bychom mohli. Vyměnit pick například z pozice 24 na pozici 28 a k tomu získat třeba pozdní výběr druhého kola nebo brzký třetího. I tohle je varianta, se kterou je třeba pracovat.

Pro tým v přestavbě, jakým Detroit je, není nic důležitějšího, než vybrat správně. V prvním kole budeme volit dvakrát, ve druhém máme tři výběry. Nebo to bude jinak? Finální rozhodnutí padne po poradě Steva Y se skauty během léta.

Jak by postupovali redaktoři webu redwings.cz a správci stránky Red Wings CZ/SK Fanclub?

Milan Šplíchal: Názor mám konstantní a neměnný prakticky od minulého draftu, kdy jsem začal sledovat prospekty na ten letošní. Jde o dvě jména. Pokud by byli oba volní, tak si asi hodím mincí. 😊 Proto musím zmínit oba. Je to Luke Hughes kvůli jeho vazbám na Michigan. Narodil se v tomto státě, hrával v Detroitu za Little Caesars, nyní je stále v Michiganu v americkém národním programu a má už domluvenou místní univerzitu. Na druhou stranu pokud se podívám do brankoviště, tak tam z prospektů vyrůstá zajímavě asi jen Petruzzelli. To je potřeba vyřešit. A kdo jiný než Wallstedt, jeden z největších gólmanských talentů posledních let? Pokud jde o výměny draftů, tak bych možná někde v závěrečných kolech získal o volbu navíc a zkusil kvantitou něco získat. V prvním, druhém a třetím kole bych netrejdoval.

Aleš Krajča: Kde mám jen tu křišťálovou kouli… letos to bude hodně vyrovnané, neřekl bych, že někdo nad někým vyloženě vyčnívá. Pokud mám říct jedno jméno, tak asi moc nepřekvapím – Luke Hughes – kvalitních beků totiž není nikdy dost. S drafty bych neposouval, ale Yzerman je lišák. Uvidíme, co si pro nás přichystá tentokrát.

6. Může být někdo v létě vyměněn?

Trejd Anthonyho Manthy přišel jako blesk z čistého nebe. Sice jsme si na Facebooku na jeho výkony vesměs stěžovali, jenže trejd si nikdo z nás zřejmě představit neuměl. Kdo by ho chtěl? říkával mi často kamarád, co fandí Bostonu. 😀

Steve Y chce, aby se tým stále zlepšoval. A pokud to bude za cenu výměny, určitě do toho nepůjde s tím, že chce organizaci oslabit. To jsme přitom při trejdu Manthy jasně viděli. Perspektivní mladík, co se ihned chytil, zkušený Pánik, jemuž se zápasy také povedli a dvě vysoké volby v draftu. To bereme. 😊

Do případných výměn může promluvit i upřednostnění mladších hráčů před Bertuzzim nebo Fabbrim. Dalším důvodem k trejdu by mohla být expanze Seattlu. Je možné, že se některé týmy budou muset zbavit kvalitnějšího hráče, aby o něj nepřišly zdarma. Výměny jsou to, čím je v lize Steve Y proslulý. Pokud budou ku prospěchu, určitě se nějaké dočkáme.

Jak by postupovali redaktoři webu redwings.cz a správci stránky Red Wings CZ/SK Fanclub?

Milan Šplíchal: Tady si nedovolím odhadovat, co bude. Manthova výměna mě šokovala, takže věřím tomu, že z toho kádru může odejít až na pár výjimek skoro každý. Na druhou stranu ta osa, která se buduje, tu musí zůstat. Jinak by to moc nedávalo smysl. 

Aleš Krajča: Tak tady řeknu takovou tu klasiku… když byl vyměněn i samotný Wayne Gretzky, je vyměnitelný každý… 😃 Naše soupiska nabízí nepochybně i pár zajímavých jmen (třeba Glendening, pro kterého mám ale slabost a nerad bych o něj přišel), takže spíš záleží na protihodnotě.

‼️ OFICIÁLNĚ ‼️

Anthony Mantha míří v rámci megatrejdu do Washingtonu Capitals, opačným směrem putují Jakub Vrána,…

Zveřejnil(a) Red Wings – CZ/SK Fanclub dne Pondělí 12. dubna 2021

7. Jaká bude budoucnost Jonathana Berniera?

Těžká otázka bude, jak vyřešit situaci v brankovišti. Bernierovi končí kontrakt, Detroit bude zřejmě chránit Greisse, i kdyby se obě strany domluvily. 

Nechat Berniera odejít bez nabídky smlouvy, by ovšem byla velká facka do tváře brankáři, který poslední dva ročníky byl minimálně spolehlivým. Dokonce byl tak dobrý, že týmu vybojoval mnoho bodů navíc. Viděli jsme to všichni.

Bernier bude mít brzy 33 let, několikrát se vyjádřil tak, že by v Detroitu rád zůstal a nikam se sám od sebe nechystá. Prodloužit smlouvu nebo ne? To je oč tu běží. Ať tak či onak, jeho budoucnost bude rozseknutá toto léto.

Jak by postupovali redaktoři webu redwings.cz a správci stránky Red Wings CZ/SK Fanclub?

Milan Šplíchal: Pro mě je Bernierova budoucnost jasná. V létě bych s ním prodloužil smlouvu a opět ho ponechal v tandemu s Greissem. Pokud si tedy jednoho z nich nevybere Seattle, s čímž moc nepočítám. Kontrakt bych dal na dva roky, peníze bych ponechal stejné (3 miliony dolarů/rok).

Aleš Krajča: Předně bych za mě osobně chránil místo Greisse právě Berniera. Ale vzhledem ke skvělým výkonům obou brankářů je to spíš otázka vkusu. A taky… vím, že politika by se do sportu míchat neměla (a i kvůli tomu jsme se k onomu incidentu na našem FB postavili tak, jak jsme se postavili = nijak zvlášť jsme to nerozmazávali), ale i přesto mě to trošku zklamalo. Nicméně bych byl rád, aby u týmu tato dvojice setrvala i nadále, neboť je to ve fázi, v jaké se tým nachází, pro Detroit ideální tandem. 🙂

Jonathan Bernier se stal sedmým brankářem Detroitu od sezóny 1955/1956, který v jednom zápase pochytal 50 střel soupeře….

Zveřejnil(a) Red Wings – CZ/SK Fanclub dne Neděle 25. dubna 2021

8. Jak vylepšit útočnou fázi?

Zatímco před tímto ročníkem bylo třeba zalepit obrovské díry v defenzívě, letos se bude řešit útok. V některých zápasech to byla doslova křeč a pokud chybí tahouni z první nebo druhé formace, je většinou jisté, že více než dva nebo tři góly nedáme. Velkým viníkem je i propíraná přesilová hra, kde jsme se zařadili k nejhorším týmům celé ligy. Na tom je třeba pracovat.

Příchodem útočníků z volných hráčů se ovšem sebere důležitý ice-time mladíkům jako jsou Rasmussen, Veleno, Smith či Erne. Všichni tito hráči totiž potřebují jediné – co nejvíce hrát.

Jak by postupovali redaktoři webu redwings.cz a správci stránky Red Wings CZ/SK Fanclub?

Milan Šplíchal: Bylo to zmíněno. Vylepšit se musí samozřejmě přesilové hry. Pokud jde čistě o útočnou fázi, protože bych řekl, že beci ofenzívu letos značně podporovali, tak bych hledal na volných hráčích. Dá se tak vhodně doplnit tým o šikovné forvardy. Peněz budeme mít dost, aura Yzermana by taky zafungovat mohla, takže bychom klidně mohli získat zvučnou posilu. 

Aleš Krajča: Ono podle mě na papíře nevypadala ta ofenziva zas tak špatně. Avšak potkala nás v průběhu sezóny určitá zranění (Bertuzzi) a někteří hráči zůstali za očekáváními (Mantha), ale to už je pak na trenérovi a jeho týmu, aby z hráčů, které má k dispozici, dokázal vymáčknout jejich maximum + ještě něco navíc. O této skutečnosti však nejsem zcela přesvědčen – viz neschopnost zahrát dobře přesilovku, ale to už se jednak opakuju a druhak to ani nesouvisí přímo s otázkou…

👇 ZAJÍMAVOSTI, KTERÉ (NE)VÍTE! 👇

Připravil jsem pro vás devět statistických zajímavostí z tohoto ročníku. Napište mi do…

Zveřejnil(a) Red Wings – CZ/SK Fanclub dne Pátek 7. května 2021

9. Které veterány v týmu ponechat?

V NHL prostě nejde hrát jen s mladíky, v týmu jsou třeba zkušenosti. To je zcela bez diskuse. Je ovšem pravda, že někteří starší hráči Detroitu nedokáží v ofenzívě pomoci, což je velká starost. Dalo by se tak říci, že zabírají v přestavbě místo mladším perspektivnějším borcům. 

Buďme konkrétní, nepovedený ročník má za sebou například Frans Nielsen. Tomu dokonce reálně hrozí vykoupení z posledního roku kontraktu, Detroit to navíc pořádně nezatíží. Z cap hitu 5,25 milionů dolarů má totiž inkasoval reálně 3 miliony dolarů. Výkup by stál pouze 500 000 dolarů navíc v sezóně 2022/2023. 

Kromě Nielsena bude potřeba přemýšlet i nad dalšími UFA hráči, kterými jsou Sam Gagner, Bobby Ryan, Luke Glendening, Valtteri Filppula, Darren Helm, Marc Staal a Alex Biega. Pokud bude chtít Detroit mít v sestavě útočníky Larkina, Bertuzziho, Vránu, Fabbriho, Zadinu, Rasmussena, Naměstnikova, Erneho a Pánika, tak vám zbývají pouze dvě volná místa. A to budou v létě o sestavu bojovat prospekti z farmy – Smith, Hirose. Doplní je i Raymond či Berggren nebo Veleno, kterému se již povedlo skórovat a dokázal předvést jistou kvalitu.

Pokud vezmeme možnost vylepšení přes volné hráče, tak opravdu moc místa na soupisce nezbude. Detroit by rozhodně měl přemýšlet o trojici Ryan, Gagner a Glendening. Prvně jmenovaný je z nich nejlepší střelec, Gagner zase nasbíral nejvíce bodů. Glendening je klíčovým hráčem na oslabení, přičemž ve formaci s Helmem a Ernem předváděl výborné výkony. Určitě Red Wings nepochybí, pokud jednoho nebo dva z nich podepíše.

Jak by postupovali redaktoři webu redwings.cz a správci stránky Red Wings CZ/SK Fanclub?

Milan Šplíchal: Vzhledem k tomu, že bych posiloval na volných hráčích a upřednostňuji v současném kádru mladé, tak bych se do podepisování našich veteránů moc nehrnul. Pokud bych měl zvolit, tak bych uvažoval nad všemi třemi zmíněnými. Mám ovšem podezření, že pro všechny rozhodně nebude místo. Věřím v #YzerPlan, takže bych to nechal na Stevovi. Pokud si ale mám vybrat sám, tak řeknu dvě jména – Ryan a Glendening.

Aleš Krajča: Určitě bych v našich barvách viděl rád i nadále Bobbyho Ryana, protože podle mě týmu má stále co nabídnout a zároveň je v případě potřeby zajímavým obchodním artiklem. Něco podobného by se dalo říci i o mém oblíbenci Glendeningovi.

Luke Glendening mi v nočním zápase proti Nashvillu připomněl legendární bitku s Coloradem. 👊 Najděte tři rozdíly. 😂😂😂

🖥…

Zveřejnil(a) Red Wings – CZ/SK Fanclub dne Středa 7. dubna 2021

10. Jak poskládat tým, aby se dostal co nejdříve do play off?

Dá se říci, že tahle otázka navazuje i na předchozí. Co zlepšit a jak to všechno poskládat, abychom se konečně dokázali přiblížit vyřazovacím bojům? Jedině v nich dokáží mladí hráči nasbírat více zkušeností a mnohem rychleji, protože play off je prostě jiná soutěž.

A koneckonců nikoho nebaví psát v dubnu nebo květnu hashtagy #IsItOctoberYet. 😂

Jak by postupovali redaktoři webu redwings.cz a správci stránky Red Wings CZ/SK Fanclub?

Milan Šplíchal: Shodli jsme se na tom s Alešem oba. Nemá cenu se zbytečně hnát do play off, abychom hned vypadli v prvním kole. Musíme nejprve vybudovat kvalitní tým. Od píky. Přes drafty. Podle mého odhadu minimálně tři roky zapracovávání mladých, jejich rozehrávání, nabírání zkušeností, draftování dalších klíčových hráčů do budoucnosti a poté můžeme přemýšlet a vyhodnocovat, jakým směrem se to posunuje. 

Aleš Krajča: Ač se mi to jako velkému příznivci nepíše snadno. Spojeni Detroit – play off momentálně není a ještě pár let nebude na pořadu dne. Ještě pár let budeme okupovat suterén NHL. Yzerman potřebuje čas, aby vše přetvořil k obrazu svému a to bude ještě nějakou dobu trvat, byť v dalším ročníku bych si samozřejmě přál ještě mnohem konzistentnější výkony (bez ohledu na výsledek), abychom si zkrátka mohli říct: „Jo prohráli, ale byla to dobrá hra“, což se v této sezóně párkrát i stalo, ale par dní na to následoval mnohdy hrůzostrašný výkon. Hlavní klíč tkví v draftu, což znamená, že proces, kdy se z otloukánka stane opravdu konkurenceschopný tým, ještě nějakou dobu potrvá.

Dejte nám vědět do komentářů zde na webu nebo pod příspěvek na Facebooku, jak byste rozhodli vy. 🙂

(zdroj + foto: The Athletic)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *