Detroit letos nemá problém s agresivitou. Budeme se prát jeden za druhého, zní z kabiny

Je teprve začátek nového ročníku, ale jednu přednost hokejisté Red Wings do své hry zapracovali. Agresivitu. Dříve se jim vytýkalo zejména z fanouškovské obce, že se bojí shodit rukavice, případně někoho usměrnit. To letos neplatí, ba naopak.

„Máme spolu v týmu velmi blízký vztah,“ říká asistent kapitána Marc Staal. „Když něco uděláš někomu z nás, dotkne se to všech. Půjeme do toho naplno a budeme se prát jeden za druhého,“ doplnil zkušený zadák.

Jeho slova potvrzují to, co jsme viděli v úvodních dvou zápasech této sezóny. Detroit v obou z nich inkasoval 26 trestných minut, k vidění byla spousta potyček, strkanic i dva vyšší tresty pro kapitána Dylana Larkina a Filipa Hronka.

Tuto mentalitu do kabiny přivedl trenér Jeff Blashill, který před druhým zápasem proti Vancouveru mluvil o tom, jak je důležité zastat se spoluhráče. „Musí tam být rovnováha mezi tím bojovat za druhé a udržet emoce,“ vysvětluje hlavní kouč Red Wings. 

„My jsme proti Canucks balancovali na hraně. Chápu to. Když vidíte, jak je váš spoluhráč udeřen do hlavy, je to přirozená reakce. Řekl jsem klukům, že se musejí navzájem zastat, ale zároveň zvítězit ve hře. Na to se musíme soustředit,“ narážel Blashill například na zbytečné oslabení.

Filip Zadina v utkání s Vancouverem rozhodl v přesilové hře zhruba v polovině utkání, nicméně ve třetí třetině byl po ošklivém zákroku nucen odejít do šatny. Po chvíli se vrátil a nakonec duel dokončil. „Když vám na sobě navzájem opravdu záleží a vidíte, že se jednomu ze spoluhráčů něco stane, ovládnou vás emoce,“ řekl trenér Blashill.

„Raději budu mít emotivní spoluhráče, než hráče kteří se nemají rádi. Chceme být jednotní, společně bojovat a společně vyhrávat. Mám na mysli boj v tom, jak nalézt způsoby k vítězství, nemusí to být vyloženě rvačky. Myslím, že jsme v prvních dvou zápasech odvedli dobrou práci,“ uzavřel kouč.

(zdroj: mlive.com; foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *