Detroit povolal z farmy dva produktivní útočníky, Berggren opět šanci nedostal

Detroit reaguje na COVIDovou situaci v týmu a nakažení forvardů Robbyho Fabbriho a Michaela Rasmussena. Z farmy v Grand Rapids byli povoláni do NHL útočníci Kyle Criscuolo a Taro Hirose.

Kyle Criscuolo (29 let) patří ke klíčovým postavám Griffins. V letošním ročníku si připsal v 15 zápasech hned 17 bodů (9+8). Více startů nezaznamenal, protože byl již dvakrát povolán do hlavního týmu. Premiéru za Red Wings si odbyl 2. prosince v zápase proti Seattlu Kraken (4:3sn). Předchozích devět zápasů v NHL má z Buffala. 

Taro Hirose (25 let) je levým křídelníkem Grand Rapids. Jeho charakteristika je jasná, Hirose je tvůrcem hry. Tři sezóny úspěšně hrával na University of Michigan a poté nikým nedraftovaný hráč podepsal s naší organizací. Do NHL vletěl jako uragán, na konci ročníku 2018/2019 nastoupil do deseti utkání, ve kterých dal gól a na šest přihrál. Postupně šel dolů, na nejvyšší úrovni to nebylo ono. V AHL dominuje. Během tří ročníků odehrál za Griffins dohromady 86 zápasů s bilancí 14+60 (letos 22 zápasů, 4+15).

Fanoušci Detroitu volali po tom, aby do hlavního týmu z farmy přišel talentovaný Švéd Jonatan Berggren. Trenér Jeff Blashill říkal, že o tom uvažovali, ale nechtěli mladému hráči kazit nabrané sebevědomí. Čas pro Berggren ale přijde, celou sezónu v AHL nestráví.

(zdroj: Detroit Red Wings, foto: wingingitinmotown.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *