Game #5 | Opět doma. Rudá křídla vyzvou v Little Caesars Areně tápající Anaheim

Naši hokejisté zažili naposledy v Chicagu velmi bláznivý zápas, když přišli o dvoubrankové vedení a nakonec prohráli v prodloužení. Teď budou mít šanci na reparát a znovu bodovat, utkají se s trápícími se Kačery z Anaheimu. Zápas začíná ve 23:05 našeho času.

Stojí za připomenutí

• Oba celky se v minulém ročníku potkaly dvakrát a ani jednou nerozhodla základní hrací doba. Anaheim slavil 4:3 po nájezdech, Detroit 2:1 po prodloužení
  • Ducks se trápí zejména v ofenzívě, v pěti duelech vstřelili jen 13 branek a na branku soupeře vyšlou v průměru 24,6 střel na zápas, což je třetí nejmenší počet v rámci celé NHL
  • Red Wings mají stále stoprocentní oslabení, společně s Blues a Islanders v něm ještě neinkasovali

Z kabiny Red Wings

Detroit bodoval i ve čtvrtém utkání od startu sezony. Dvě třetiny v Chicagu vedl, jenže pak domácí předvedli úžasný zvrat a z duelu jsme si tak odnesli pouze bod za porážku po prodloužení. Toto utkání hodně připomínalo některé zápasy z minulého ročníku, které jsme si doslova nechali proplout mezi prsty. Navíc naše hra neměla takovou kvalitu jako v minulých utkáních.

Než Blackhawks otočilo utkání, tak to vypadalo, že jejich katem budou jejich bývalí hráči. Poprvé v sezoně se trefil Pius Suter, do čela klubové produktivity se vyšvihl Dominik Kubalík a další asistenci zaznamenal Olli Määttä. Finský bek je dost možná největším překvapením Rudých křídel. Jako jediný náš hráč dosud bodoval ve všech zápasech.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený redwingscz (@redwingscz)

Trenér Derek Lalonde po dvou prohrách po prodloužení nijak do formací nezasahoval na včerejším tréninku. Vypadá to, že je na nějakou dobu nechá ve stejném složení, aby si na sebe hráči mohli zvyknout. Pokud bude pokračovat v rotaci brankářů, tak dnes duel odchytá Ville Husso. LGRW! 🐙

Sestava Detroitu z minulého zápasu:
Nedeljkovic – Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Lindström, Hägg – Perron, Larkin, Kubalík – Zadina, Copp, Raymond – Sundqvist, Rasmussen, Söderblom – Erne, Veleno, Suter.

Anaheim porazil na úvod nového ročníku Seattle Kraken na domácím ledě 5:4 po prodloužení. Od té doby však zapisují svěřenci trenéra Dallase Eakinse porážku za porážkou. Kačeři se totiž po Seattlu vydali na pětizápasový trip po Východní konferenci, kde se jim dostalo náležitého uvítání.

Nejprve inkasovali potupnou sedmičku na ledě New Yorku Islanders (1:7), aby následně v Madison Square Garden schytali půltucet od Rangers (4:6). Ducks prohráli i u nedalekých New Jersey Devils (2:4) a dosud poslední prohru zaznamenali s Bostonem, kde vydřeli alespoň bod (1:2pp). Dnešní zápas s Detroitem pro ně je posledním na tripu po Východní konferenci.

I když se Anaheimu zatím příliš nedaří, pořád mají ve svém kádru spoustu nebezpečných hokejistů, před kterými si musí obrana soupeře dávat pozor. Produktivitě týmu kraluje šestibodový (3+3) Troy Terry, kterého pronásledují Ryan Strome (1+3) a Mason McTavish (0+4). Devatenáctiletý útočník se v tomto ročníku stále neprosadil. Dvě asistence má na svém kontě Slovák Pavol Regenda, který v zámoří píše hodně zajímavou story.

Soupeř bude postrádat zraněného Sama Carricka a Urha Vaakanainena. Do brankoviště se zřejmě postaví John Gibson, kterému zatím sezona vůbec nevychází. Ve čtyřech startech má úspěšnost 89,66 %, průměrně inkasuje 4,37 gólů na zápas. To jsou příšerná čísla. Doufejme, že si podobná udrží i po našem vzájemném zápase.

Hvězda v týmu soupeře

Troy Terry. Pětadvacetiletý rodák z Denveru se v loňském ročníku etabloval do NHL naprosto parádním stylem, když v 75 zápasech nastřílel 37 branek a přidal 30 asistencí. Taková sezona ho vystřelila mezi špičku a očekávalo se, jak se mu povede letos. Zatím můžeme podotknout, že ze svých čísel nikterak neubral. V pěti zápasech vstřelil tři góly a přidal stejný počet přihrávek. Vede tak klubové bodování a pokud si svou formu udrží, čeká ho životní kontrakt. V červnu 2023 mu vyprší smlouva a rozhodně současných 1,45 milionů dolarů brát nebude…