Gemel Smith si vybral číslo 64. Dodá nám hloubku v sestavě, energii a sílu, tvrdí trenér Blashill

Generální manažer Steve Yzerman se rozhodl vsadit na posílení spodní šestky, tzv. bottom six. Z waiver listiny si stáhl útočníka Gemela Smitha, který je starším bratrem Givaniho. Sedmadvacetiletý forvard dorazil do Detroitu ve čtvrtek a stihl se již seznámit se svými spoluhráči, přestože zatím netrénoval.

Pokud se podíváte do letošních statistik, uvidíte svítit u Smithových startů číslo 0. Rodák z Toronta se totiž na kempu zranil a musel na operaci. Vypadá to však, že je již v pořádku, protože ho Tampa Bay chtěl přes waiver poslat na farmu, aby se rozehrál. Yzerman tohoto kroku využil. 

Příchod Givaniho bratra dává smysl. Detroit má mimo hned dva centry ze čtvrté formace, během ročníku se zranili Mitchell Stephens a Carter Rowney. Právě je by mohl Gemel Smith nahradit. Zároveň je pozitivní, že nejde o žádného veterána, co bude pomalu končit kariéru. Gemel je plný sil a potkat se na ledě s bratrem? Jenom plus, rozhodně to pomůže oběma. 

Trenér Jeff Blashill řekl, že sedmadvacetiletý útočník bude k dispozici v pátek. Nepotvrdil ovšem, zda se dostane do sestavy. Momentálně je na centru čtvrté formace Joe Veleno, což rozhodně není hráč, který by měl tuto pozici hrát. Je možné, že talentovaný Kanaďan sezónu dohraje na farmě, nováčkovskou smlouvu má i na příští sezónu. Gemel Smith bude v této roli mnohem platnější.

Během své kariéry patřila nová akvizice Detroitu třem organizacím, svých 88 startů a 24 bodů v NHL rozdělil mezi Dallas Stars, Boston Bruins a Tampu Bay Lightning. 

Gemel Smith bude oblékat dres číslo 64. Bude prvním nositelem za téměř 100 let existence naší organizace.

„Mluvil jsem se Stevem. Zná ho dobře, hodně ho sledoval a zná jeho hru. Steve se mnou mluvil o jeho silných stránkách a potenciálu, kde by nám mohl pomoci. Doufáme, že bude dobrým doplňkem naší sestavy. Může to být kluk, který se dostane do sestavy jako čtvrtý centr, dá nám energii a sílu,“ uvedl trenér Jeff Blashill, který přidal vtipnou historku. „Myslím, že to bylo minulou sezónu, kdy za mnou přišel Givani, abych si promluvil s trenérem Tampy Bay, jestli by mohl dát do zápasu Gemela, aby si zahráli proti sobě,“ smál se kouč Red Wings. 

Gemel Smith má smlouvu do léta 2023 s tím, že cap hit zatěžuje částkou 750 000 dolarů. Pokud se neukáže jako dobrý doplněk sestavy, může opět přes waiver listinu odejít, není žádným rizikem. Detroit tohle v minulosti vyzkoušel s brankářem Comriem a útočníkem Timashovem. Samozřejmě je naděje, že Givaniho bratr dopadne lépe.

„Dává nám větší hloubku v sestavě. Hrál v několika různých organizacích, má zkušenosti z NHL. Působil jako centr, což je pro nás momentálně důležité. Uvidíme, jak to s ním bude, protože zatím neměl možnost s námi trénovat. Budeme trpěliví,“ doplnil trenér. 

Gemel Smith bude nosit číslo 64. Během téměř stoleté existence naší organizace bude prvním hokejistou s tímto číslem na dresu.

(zdroj: mlive.com, hockey-reference.com; foto: wingingitinmotown.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *