Jako Seider! Söderblom získal v silné konkurenci cenu pro nejlepšího mladého hráče v Evropě

O kvalitě skautingu Red Wings se v posledních letech nemá cenu bavit. Jednou z komet je až z šestého kola draftovaný prospekt útočník Elmer Söderblom. Právě on získal prestižní titul nejlepšího mladého hráče v Evropě, kde zvítězil ve velmi silné konkurenci.

Přes dva metry vysoký habán se ve finále utkal s mladšími hráči. Trofej se uděluje hokejistům do 22 let, soupeřem Söderbloma byli Aatu Räty, slovenští talenti Šimon Nemec, Juraj Slafkovský a spoluhráč švédského útočníka a další prospekt Red Wings – Simon Edvinsson.

Historie se opakuje, protože loňským vítězem byl Moritz Seider a ve finálové pětce nechyběl ani Jonatan Berggren. Opět se tak ukazuje, že mládež máme opravdu slušnou. Teď to jen potvrdit přechodem do NHL, což se právě minimálně v Seiderově případě celkem povedlo. 🙂 

„Je mi velkou ctí vyhrát tuto cenu, připojit se ke skvělým hráčům, kteří vyhráli dříve i všem těm, kteří byli nominováni. Bylo skvělé hrát v tomto ročníku po pandemii opět před fanoušky a jim bych chtěl poděkovat za podporu, stejně tak svým spoluhráčům. Frölunda pro mě a můj rozvoj byla velmi důležitá. Myslím, že jejich organizace a způsob, jakým hráče rozvíjejí, je něco výjimečného,“ řekl Söderblom. Je to pravda, řada našich prospektů pochází z tohoto klubu.

Dvacetileté křídlo prožilo životní ročník, v 72 zápasech nastřílelo 30 branek a přidalo 18 asistencí. V létě podepsal Söderblom nováčkovský kontrakt s Detroitem, který mu vyprší až v červnu 2025. Stejně dlouhou smlouvu má i obránce Simon Edvinsson.

Young Player of the Year se vyhlašuje pošesté, předchozími vítězi byli Moritz Seider (2021), Nils Lundkvist (2020), Aleksi Heponiemi (2019), Elias Pettersson (2018) a Kirill Kaprizov (2017). 

Elmerovi gratulujeme! 

Dokážete poznat, kdo na obrázku má 202 cm a 113 kg? 🙂

(zdroj: eurohockeyclubs.com; foto: eurohockeyclubs.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *