Koho bude chtít Detroit získat na trhu volných hráčů? Přetřásá se jméno Zach Hyman

Novinář Elliotte Friedman přišel s informací, že by Detroit měl být jedním z týmů, které budou do své organizace lanařit na trhu volných hráčů zkušeného Zacha Hymana.

Devětadvacetiletý útočník je rodákem z Toronta, za které hraje. Smlouva mu ovšem v létě skončila a nové se dočká na trhu volných hráčů. Maple Leafs s ním ovšem již nepodepíší, čili bude muset hledat jinde.

Zach Hyman a Dylan Larkin / Andrew Knapik/MiHockey

Podle Elliotta Friedmana budou jedním ze zájemců Detroit Red Wings. Těm by měl čerstvě devětadvacetiletý křídelník pomoci s ofenzívou. V uplynulém ročníku odehrál 43 utkání a nasbíral v nich 33 bodů (15+18). V silném kádru Toronta slušná bilance. 

Pro kanadského forvarda to bude první změna dresu v NHL. Pokud by si vybral Detroit, rozhodně by nešel do neznámého. V juniorském věku hrával za Toronto Red Wings a posléze Hamilton Red Wings (OJHL, asi 300 kilometrů od Detroitu). Před profesionálním hokejem si vybral cestu NCAA, kde studoval na University of Michigan. Ve své čtvrté sezóně bodově explodoval ve dvojici s Dylanem Larkinem. Hyman ve 37 zápasech nasbíral 54 bodů (22+32), náš kapitán jich měl 47 (15+32) v 35 duelech.

Bude jim to klapat i v Detroitu? 😊

(zdroj: sportsnet.ca, foto: MiHockey, sportsnet.ca)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *