Legenda Toleda Walleye Jenks ukončil ve 31 letech kariéru. Výčet jeho zranění je šílený

Bývalý dlouholetý útočník Toledo Walleye AJ Jenks se rozhodl pověsit brusle na hřebík. Kariéru ukončil v jednatřiceti letech s několika rekordy na kontě a s důležitým cílem – jako šampion. 

Jenks, který hrál pět sezón za Toledo v ECHL během let 2014 až 2019, oznámil své rozhodnutí na Twitteru. Jednatřicetiletý rodák z Wolverine Lake v Michiganu hrál v uplynulých dvou sezónách za Fort Wayne Komets (ECHL), kde plnil roli kapitána týmu. V minulém ročníku pomohl svému celku získat Kelly Cup pro vítěze celé soutěže. Loučí se tak jako šampión.

„Byla to jízda. Jsem tak požehnaný a vděčný za to, že jsem mohl tolik let hrát hokej, který miluji. Chci poděkovat všem, kteří se na této cestě podíleli, ať už jde o spoluhráče, trenéry a fanoušky,“ psal ve svém oznámení o ukončení kariéry. Zprávu bývalý útočník umístil na Twitter.

Jenks odehrál za Toledo 230 utkání v základní části, což je čtvrtý nejlepší výsledek v historii celé organizace. Nasbíral v nich 182 bodů (91+91), což je třetí nejvyšší počet ze všech hráčů, kteří kdy oblékli dres Walleye. Ve všech sezónách mířil s týmem do play off, v letech 2015 a 2017 byli zastaveni ve finále konference, v roce 2019 Toledo prohrálo ve finále celé ECHL. 

Zároveň se Jenks nikdy nevyhýbal fyzické hře. S bilancí 238 trestných minut je čtvrtým nejčastěji vylučovaným hráčem v celé historii Toleda. Na svém kontě má více gólů v play off (28) a trestných minut v play off (104) než všichni ostatní hokejisté, kteří kdy týmem Walleye prošli.

Právě fyzická hra je důvodem konce. Jen málokterý hokejista překoná tolik zranění, jako tomu bylo u jednatřicetiletého forvarda. Ten se během kariéry potýkal s následujícím výčtem: zlomená noha, zlomené zápěstí, nejméně tři otřesy mozku, přetrhnuté vazy v obou kolenech, naražená kyčel, operace lokte. Šílené…

Svůj sen o titulu si splnil Jenks v minulém ročníku. Kromě toho také vlastní zlatou medaili z mistrovství světa do dvaceti let z roku 2010. V americké reprezentaci se setkal například s hráči jako jsou Kyle Palmieri, Derek Stepan, Chris Kreider, John Carlson, Jason Zucker či Cam Fowler. Michiganský rodák navíc nebyl do počtu, ba naopak. V sedmi zápasech nastřílel tři branky a na dvě přihrál.

(zdroj: toledoblade.com, twitter AJ Jenks; foto: Facebook Toledo Walleye, toledoblade.com)

Ať se daří v další životní etapě, AJ!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *