Odvedli jsme dobrou práci, těšilo po utkání s Bostonem kapitána Dylana Larkina

Stalo se. Po šesti porážkách Detroit zabral a na domácím ledě porazil silný Boston 5:3. A co víc? Red Wings prohrávali o dvě branky a duel dokázali otočit, což dělá toto vítězství ještě cennější. Na tiskové konferenci nejen o tom mluvili kouč Jeff Blashill a kapitán Dylan Larkin.

„Dnes jsem v naší hře viděl obětavost, která nám předtím chyběla. Kluci blokovali střely a hráli tak, jak byste měli hrát, když bojujete o play off. V takovém přístupu musíme jenom pokračovat,“ těšilo hlavního trenéra Rudých křídel. 

„Dostali jsme se do dvoubrankové ztráty. V tu chvíli je snadné zápas vzdát, je to složitá věc obracet. Ale my se nevzdali. Ned nás podržel skvělými zákroky, výkon brankáře dělá v NHL hodně a v kritických chvílích dokáže zachránit tým. To dnes Alex udělal,“ pochválil Blashill výkon Nedeljkovice, jenž zaznamenal kariérní maximum 47 zákroků za jedno utkání.

Duel s Bostonem postupem času eskaloval a vyvrcholil hromadnou šarvátkou po závěrečné siréně. Ještě předtím se strkanice ve středním pásmu udála po vzájemném faulu Dylana Larkina a Brada Marchanda. Hráči Detroitu ovšem poněkolikáté v sezóně ukázali, že neustupují a stojí jeden za druhým.

„Nevím, co se v posledním střídání stalo, ale je dobře, že naši kluci měli hlavy nahoře a bojovali jeden za druhého,“ pochválil své spoluhráče kapitán Red Wings. „Atmosféra houstla, nikdo tohle nechce vidět, zvláště když utkání skončí. Jsem ale na kluky hrdý, že se bránili a zachovali chladnou hlavu,“ těšilo Larkina.

„Začátek se nám úplně nepovedl, inkasovali jsme ve vlastní přesilovce, ale drželi jsme se. Povedlo se nám dát pár gólů a Ned předvedl důležité zákroky v klíčových okamžicích celého utkání. V oslabení jsme odvedli dobrou práci. Musíme si tohle tempo udržet a pokračovat stejným způsobem,“ vyzývá Larkin, kterému se povedlo vstřelit 30. branku v této sezóně.

„Tohle je ta energie a vášeň, se kterou musíme hrát. V minulých zápasech nám to strašně chybělo. Je těžké to při takové sérii objevit, ale dnes jsme všichni zlepšili svůj výkon. Bylo to opravdu dobré,“ doplnil detroitský rodák. 

(zdroj: detroitnews.com, freep.com; foto: freep.com)

One Comment on “Odvedli jsme dobrou práci, těšilo po utkání s Bostonem kapitána Dylana Larkina”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *