Pro naši sebedůvěru je skvělé, že jsme vyhráli, tvrdí Vrána. Pochválil nové spoluhráče

Jakub Vrána sám ví, jak těžké může být začlenit se do nového týmu po výměně a ihned na něj mít vliv. Oskar Sundqvist a Jake Walman se zhruba 36 hodin od oznámení jejich výměny do Detroitu dočkali prvního zápasu. A hned předvedli výborné výkony. 

„Není to snadné. Jít z města do města, přidat se k novým spoluhráčům. Oni přišli a okamžitě odvedli skvělou práci. Jsme rádi, že je tu máme,“ řekl po utkání s Philadelphií autor dvou branek Jakub Vrána.

Sundqvist přidal v 58. minutě trefou do prázdné branky pátý gól Detroitu a zařídil tím dvoubrankové vedení, čímž omezil tlak Philadelphie. Zakrátko stejný hráč asistoval na trefu Tylera Bertuzziho. Švédský forvard odvedl kus práce i při trefě Joe Velena v brankovišti soupeře a během dvou oslabení, kterým Rudá křídla čelila. „Je silný na hokejce, hraje velmi chytře a odvedl skvělou práci v defenzívě i ofenzívě ve smyslu, že vyhrála puky a byl na těch správných místech,“ pochvaloval si po utkání svého nového svěřence trenér Jeff Blashill.

Walman sice žádný bodový zápis nepřidal, ale ukázal své bruslařské schopnosti a střeleckou mentalitu, kterou Red Wings potřebovali posílit. Zároveň nekazil, předvedl solidní rozehrávku a bojovnost, ať už v obranné či útočné hře. „Myslím, že Jake použil své dvě největší přednosti – bruslení a střelbu. Hodně střílel a bruslil opravdu dobře. Myslím, že to je hráč, který se pro náš tým může stát velmi důležitým,“ řekl hlavní kouč Detroitu.

„Hrával jsem proti němu ve Švédsku a znám ho ze zápasů proti Pittsburghu. Je to skvělý defenzivní útočník, obousměrný hráč. Dokáže také vytvořit spoustu akcí. Dělá hodně malých věcí, které tolik nevidíte, ale týmu pomáhají vyhrávat,“ řekl o Sundqvistovi střelec Vrána.

Českého útočníka vítězství nad Philadelphií potěšilo: „Pro naši sebedůvěru je skvělé, že jsme vyhráli. Na tripu jsme nehráli dobře, musíme k sobě být upřímní a přiznat si to. Dnes jsme vyhráli, což je pro nás dobré.“

Bylo to teprve druhé vítězství Rudých křídel v posledních devíti zápasech. V pátek od 00:35 našeho času hrajeme na ledě New Yorku Islanders, máme šanci vyhrát druhý zápas v řadě poprvé od poloviny února. Navíc je stále co napravovat. Detroit začal proti Flyers dobře, jenže zápas se začal obracet a ve třetí třetině jsme se až moc spoléhali na zákroky Alexe Nedeljkovice, když nás soupeř tlačil a snížil na rozdíl jediného gólu.

U tohoto zápasu již nebyli Nick Leddy, Luke Witkowski, Vlad Naměstnikov a Troy Stecher, kteří kádr před uzávěrkou přestupů opustili. „Je těžké vidět, jak vaši přátelé odcházejí, to je jasné. Ale na konci dne je tohle prostě součástí tohoto sportu,“ dodal Vrána.

(zdroj: mlive.com, freep.com; foto: detroitnews.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *