REPORTÁŽ | Game #34 | Sabres – Red Wings 6:3. Kubalíkovo probuzení výhru nepřineslo

Po dvou výhrách Detroit nezískal ani bod a padl na ledě Buffala. Nevyšla nám druhá třetina, kdy se i díky Hronkově teči do vlastní sítě podařilo Šavlím 4x skórovat. Do třetí části už Rudá Křídla šla s pětigólovým mankem, ale ještě stále s odhodláním zápas zvrátit. To přišel čas Dominika Kubalíka, během dvou minut zaznamenal dvě přesné trefy do soupeřovy sítě a za další tři minuty snížil stav utkání obránce Jordan Oesterle. Domácí hráči si poté hru uhlídali a šestým gólem do prázdné brány stvrdili svou výhru.

Buffalo Sabres – Detroit Red Wings 6:3 (1:0, 4:0, 1:3)
B: 16. Mittelstadt (Peterka, Power), 22. Skinner, 31. Mittelstadt (Power, Peterka), 32. Okposo (Girgensons, Krebs), 35. Okposo (Jost), 57. Okposo (Girgensons, Cozens) – 43. Kubalík (Söderblom), 45. Kubalík (Veleno, Berggren), 48. Oesterle (Copp, Berggren)

Střely: 35 – 31 | Vhazování: 54 % – 46 % | Přesilovky: 1/5 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 10 | Hity: 9 – 15 | Zblokované střely: 7 – 16

⭐ Tři hvězdy: 1. Kyle Okposo (BUF, 3+0), 2. Casey Mittelstadt (BUF, 2+0), 3. Jeff Skinner (BUF, 1+0)

✅ Výkony DRW, které stály za pozornost: Dominik Kubalík (2+0, 5 střel, 1 hit, 1 blok)

Buffalo Sabres: Luukkonen – Dahlin, Samuelsson, Clague, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, Thompson, Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo, Krebs, Girgensons

Detroit Red Wings: Hellberg – Seider, Chiarot, Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Perron, Larkin, Rasmussen – Raymond, Copp, Erne – Sundqvist, Suter, Kubalík – Söderblom, Veleno, Berggren

(zdroj: nhl.com; foto: eu.freep.com)