Trenér Lalonde je s kempem spokojený, potěšil ho Zadina. Doufáme, že na tom bude stavět, říká

Hokejisté Rudých křídel dnes zakončí svůj první tréninkový kemp pod vedením nového trenéra Dereka Lalondeho. Ten jej označil za úspěšný.

„Velmi dobře se projevilo to, jak jsme si to v posledních měsících malovali. Je to zásluha kluků. Na schůzkách i v rámci tréninků plnili to, co měli. Bylo to perfektní? Rozhodně ne, ale z větší části jsem spokojený s tím, jak se zatím věci vyvíjejí,“ uvedl bývalý asistent trenéra Lightning. 

Lalondemu se líbilo to, co viděl v zápase Team Red a Team White. 

Obránci se budou točit

Vyjádřil se i na konto Simona Edvinssona, jenž se snaží prosadit do sestavy. Bohužel se mladý zadák v zápase dopustil několika chyb. „To je něco, na čem s ním budeme muset pracovat. Je to proces. Na druhou stranu má Simon také spoustu dobrých dovedností,“ nechtěl být přehnaně kritický. 

Edvinsson v kempu trénoval v obranné dvojici s Gustavem Lindströmem, ale podle hlavního kouče z toho nemáme nic vyvozovat. „Na dvojice nedávám žádný důraz, sledoval jsem hlavně jejich individuální hru. Rozhodně jsem je neměl pohromadě s tím, že takhle budou navždy hrát. V průběhu přípravných zápasů uvidíte všechny možné kombinace našich beků,“ doplnil.

Skvělý Filip Zadina

Kdo se na kempu zaskvěl, byl český útočník Filip Zadina. Ten v létě podepsal nový tříletý kontrakt, čímž dostal další příležitost vyniknout a prosadit se do prvních dvou formací Red Wings. 

„Začalo to už druhý den kempu, kdy na něm bylo vidět, jak je důrazný při práci s pukem a má určité sebevědomí. Potom se to přeneslo i do zápasu mezi Team Red a Team White. Létal, puk měl na hokejce, hrál velmi šikovně, dostával se ke střelám. Vytvořil spoustu šancí a doufáme, že na tom bude stavět i nadále,“ pochválil ho trenér Detroitu Red Wings.

Söderblom dostane šanci, Smith a Berggren potěšili

Derek Lalonde chce dát šanci také obrovitému forvardovi Elmeru Söderblomovi. Švédský jednadvacetiletý útočník by měl nastoupit do pěti až šesti přípravných duelů z osmi. „Líbí se nám, co u něho vidíme. Je těžké nebýt nadšený z jeho schopností. Je velký, silný a důrazný s pukem. Neměl moc prostoru na oddych, hodně jsme toho po něm chtěli. Každopádně za ty čtyři dny jsem z něj nadšený, ale samozřejmě nás čekají přípravné zápasy,“ doplnil. 

Trenér Rudých křídel mluvil i o dvou útočnících, kteří by se rádi prosadili do hlavního týmu. Jedním z nich je ranař Givani Smith, jenž musí přidat i více hokeje, nejen důrazu a rvaček. Tím druhým Jonatan Berggren, produktivní forvard, jenž se nechce vracet do AHL. Prvně jmenovaný se předvedl, v zápase Team Red – Team White dvakrát skóroval. 

„Potřebujeme, aby hrál jednoduše, důrazně. Myslím, že to splnil. V útočném pásmu měl několik dobrých střídání, takže to bereme jako dobrý začátek,“ řekl Lalonde o Smithovi. 

Berggren hrál ve formaci s Dylanem Larkinem a Lucasem Raymondem, protože byl Tyler Bertuzzi zraněný. „Chtěli jsme ho vidět s některými jinými typy spoluhráčů. Příležitost si zasloužil a myslím, že se s ní popasoval velmi dobře,“ doplnil kouč.

Cossa zanechal pozitivní dojem

Velmi pozitivní výkon předvedl i brankář Sebastian Cossa, přestože dvakrát inkasoval. Jednou jej z mezikruží překonal Jakub Vrána, poté střelou do odkryté klece Cross Hanas. „Mám z něj pozitivní dojmy. Bude pro něj důležitá každá minuta, kterou dostane v přípravných zápasech a později mezi profesionály,“ uvedl s tím, že vedení Rudých křídel stále nerozhodlo, kde kanadský brankář začne. 

Marodi se budou pomalu vracet

Lalonde ještě uvedl, že se momentálně Red Wings potýkají se zraněními. Tyler Bertuzzi, Oskar Sundqvist a Joe Veleno jsou ve fázi day-to-day a měli by být během pár dnů k dispozici. Andrew Copp se vrací po operaci břicha, bruslí se zraněnými hráči, ale nebude připraven před začátkem základní části, spíše krátce po ní. 

Ohledně stavu Roberta Hägga zatím nemáme žádné informace. Obránce Detroitu během utkání dostal pukem do obličeje a s krvavým zraněním musel odstoupit. 

První přípravné utkání hrajeme již ve středu od 01:05 proti Pittsburghu Penguins. 

(zdroj: mlive.com; foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *