Tréninkový kemp, den 1 – formace, lídr Larkin, Ryan a golfová příhoda

Konečně se nám blíží začátek nového ročníku. Detroitu včera začal předsezónní kemp, tak jsem si řekl, že by bylo fajn každý den shrnout, co se událo. Informací se ven dostalo poměrně dost, přeji příjemné čtení.

ROZDĚLENÍ HRÁČŮ DO TÝMŮ

První se na led dostali brankáři, kteří absolvovali krátkou rozcvičku, než na plochu vyjeli i hráči. Pod vedením trenéra Jeffa Salajka se rozcvičky účastnili Thomas Greiss a Jonathan Bernier. Na led se poté dostala většina hokejistů, které vídáme v NHL – Mantha, Larkin, Bertuzzi, Hronek, Zadina, nováčci, se kterými se počítá z volných hráčů (Namestnikov, Merrill..). Ve druhé skupince poté trénovali hlavně mladší hráči (např. Rasmussen, Svečnikov) a doplnil je i veterán Nielsen.

JAK BUDOU VYPADAT FORMACE?

Zatím se nedá moc soudit, protože první den to byla spíše zábava, než nějaká dřina. Ve skupinkách došlo k dělbě hráčů do týmů a hrálo se například tři na tři, dva na dva a podobně. Ale co jsem měl možnost vyčíst od zámořských novinářů, tak to vypadá následovně:

Bertuzzi – Larkin – Mantha
Zadina – Fabbri – Ryan
Namestnikov – Filppula – Gagner
Helm – Glendening – Erne

DeKeyser – Hronek
Staal – Nemeth
Merrill – Stecher

Znovu uvádím, že do toho určitě promluví zápasy, které mezi sebou hráči odehrají, je tam dost faktorů a nejspíše to nebude konečná podoba. U obrany předpokládám, že takhle by to klidně i v sezóně být mohlo. 

BOBBY RYAN, DYLAN LARKIN A GOLFOVÁ PŘÍHODA

Ryan má za sebou turbulentní rok v Ottawě, který mu nakonec herně nevyšel, na druhou stranu úspěšně bojoval se závislostí na alkoholu a vypadá to, že je tento démon za ním. Má obrovskou motivaci a chuť dokázat, že si Detroit nezvolil špatně, když do něj vložil důvěru.

Během dne, kdy Detroit Ryana na trhu volných hráčů získal, mu ihned zavolal Dylan Larkin, který ho pozdravil a řekl mu některé věci, aby byl v obraze. I to ukazuje, jak tým funguje a kdo je jeho lídr. „Dylan je skvělý člověk. Má vlastnosti, které mají vítězové. Pracuje mimořádně tvrdě a má vnitřní sílu, kterou vidíte u elitních hráčů. Hlavně je to opravdu dobrý člověk. Takže mě vůbec nepřekvapuje, že Bobby o Dylanovi mluví dobře,“ doplnil trenér Jeff Blashill. 

Ryan mimochodem prozradil historku z golfu, která se stala chvilku poté, co bývalý útočník Senators přicestoval do Michiganu. Abyste to pochopili, tak Ryan přijel jak nejdříve mohl a ještě před kempem několik týdnů trénoval s Manthou či Larkinem. Oba ho dost chválili za jeho přístup. 

A co se tedy odehrálo? Ryan jako nováček v týmu, který nikoho zatím pořádně neznal, si chtěl zajít na golf. Kontaktoval proto Larkina, aby se dozvěděl nějaké informace o golfovém hřišti, na které se chystal vyrazit. Dylan vycítil, že je to příležitost, jak se s Bobbym seznámit, takže pozval ještě Bertuzziho a Fabbriho a vyrazili za Ryanem. Sólový golfový výlet se tak změnil na hru ve čtyřech, při níž se všichni dobře bavili a hlavně se seznámili. Následně se k nim přidali další čtyři spoluhráči, takže se nakonec utkali v osmi.

„Bylo to skvělé. Byl jsem zde tři nebo čtyři dny a zarezervoval jsem si hřiště v Arcadia Bluffs. Chystal jsem se tam zajet, zahrát si a potom jet zpět. Dylan mi během dvaceti minut volal a řekl, že on, Berts a Fabbs jedou také. Tak jsme si udělali golfový výlet,“ uvedl Ryan. 

Poznámka autora: Tohle mě od Dylana hodně potěšilo. Přesně takovou ochotu a zájem čekám od kapitána. 🙂

Dylan Larkin
Dylan Larkin, nhl.com

STŘÍPKY PRVNÍHO DNE

Steve Yzerman pozorně sledoval, co se na ledě děje.

Takhle to v kostce vypadalo…

Bobby Ryan řekl, že se mu líbí potenciál Detroitu Red Wings. Líbil se mu na papíře, ale poté, co viděl ostatní trénovat a mohl se s nimi seznámit, tak se mu líbí ještě více.

(foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *