Tréninkový kemp, den 2 – technické problémy, kombinace obran, Gagner chtěl zůstat

Druhý den přípravného kempu před novým ročníkem byl na informace poměrně skoupý. Přesto jsem vybral to nejdůležitější, co se v Detroitu událo.

TECHNICKÉ PROBLÉMY

Včera jsme měli mít možnost od 16:30 našeho času vidět kousek tréninku Red Wings. To se nakonec nestalo, po asi dvacetiminutovém ladění přišla od Detroitu zpráva, že kvůli technickým problémům se vysílání ruší. Doufejme, že na příští dny, kdy se toho také dost chystá, bude vše v pořádku.

KOMBINACE OBRAN

Složení párů DeKeyser – Hronek, Staal – Nemeth, Merrill – Stecher nevydrželo. Na tréninku se páry různě prostřídaly, a to i z toho důvodu, že nás čeká nezvyklá sezóna. Bude se hrát ve velkém tempu, rychle za sebou, takže je potřeba, aby v případě různých zranění byli hráči zvyklí hrát i s někým jiným. 

Jon Merrill a Troy Stecher
Jon Merrill a Troy Stecher, nhl.com

GAGNER NECHTĚL ODEJÍT

Red Wings získali Sama Gagnera ve výměně s Edmontonem Oilers. S jednatřicetiletým Kanaďanem přišly i dvě volby ve druhém kole draftu, opačným směrem zamířil Andreas Athanasiou a Ryan Kuffner.

Gagner v minulém ročníku stihl za Detroit odehrát šest zápasů, ve kterých vstřelil jeden gól. Skončila mu smlouva, tak s ním vedení Red Wings podepsalo novou. Platnost má rok a z rozpočtu ukrajuje 850 tisíc dolarů. 

„Myslím, že ještě můžu hrát spoustu zápasů a Steve to zřejmě viděl stejně,“ uvedl rodák z Londonu v Ontariou. „Je to jen o připravenosti a já se cítím dobře,“ doplnil forvard. 

Gagner chtěl v Detroitu zůstat a přestože byly ve hře i jiné týmy, tak když přišla možnost prodloužení smlouvy, neváhal. „Myslím, že je tento tým podceňován a že máme šanci být lepší, než si většina lidí myslí,“ dodal.

STŘÍPKY DRUHÉHO DNE

I početní výhody se nesly ve znamení změn. Vyzkoušeli si je hráči, od kterých se to v sezóně tolik nečeká. Objevil se v ní například Adam Erne nebo Riley Barber, na modré čáře s nimi hrál Jon Merrill.

Mathias Bromé ukazuje na přípravném kempu svou rychlost, což se velmi líbilo trenéru Jeffu Blashillovi. Doslova o něm prohlásil, že je ještě rychlejší, než když ho viděl na videu. 🙂

Anthony Mantha předvedl při samostatných nájezdech pokus jako zkušený mazák.

(foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *