Ukázali jsme charakter, těšilo po obratu nad Washingtonem Adama Erneho

Detroit prohrával na ledě Washingtonu těsně před polovinou utkání o dva góly. Dříve by se takový zápas obvykle prohrál. V letošním ročníku ne. Red Wings ukázali schopnosti a odolnost, díky kterým nepříznivě vyvíjející se zápas otočili. 

„Předvedli jsme, jaký máme charakter,“ těšilo po zápase Adama Erneho. „Washington má velmi dobrý tým se spoustou velkých jmen. My se prostě drželi svého plánu a nakonec to vyšlo,“ liboval si útočník, který zaznamenal gól a asistenci a nakonec byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. 

Klíčovou postavou zápasu byl Thomas Greiss. Jistý výkon podpořil šestadvaceti zákroky a zejména v závěru třetí třetiny měl hodně práce. „Myslím, že brankáře máme silné. Víme, že to dokážou zavřít. Máme schopnosti k tomu, abychom dali dva nebo tři góly za zápas. Pokud se to povede, vyhrajeme spoustu zápasů,“ tvrdí Erne.

Podle trenéra Jeffa Blashilla je největší rozdílem oproti uplynulé sezóně větší víra ve vítězství a větší kvalita kádru. „Máme lepší hokejový tým, čili je tu větší šance, že se dokážeme do zápasu vrátit. Máme větší důvěru ve vlastní schopnosti a víru. Během duelu jsem na lavičce necítil žádnou frustraci ani paniku za stavu 0:2. Prostě jsme dál hráli svou hru,“ řekl hlavní kouč Red Wings po utkání novinářům.

„Samozřejmě abyste měli šanci vrátit se do zápasu a vyhrát ho v prodloužení, potřebujete dobré brankáře. My je máme. Mají velký talent a schopnosti, jsou nám velkou oporou,“ pochválil maskované muže Blashill.

Trenér Detroitu pochválil své mužstvo i za obětavost, kterou předvedlo zejména během přesilových her soupeře. Capitals v nich byli logicky velmi silní, protože mají v týmu skvělé hráče na početní výhody. „Mitchell Stephens předvedl skvělý blok, chce to samozřejmě hodně odvahy stoupnout si do takové střely. Dnes to byl ale celý tým, který nastoupil a hrál dobrý hokej,“ uzavřel lodivod Red Wings.

(zdroj: mlive.com; foto: winginginitmotown.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *