Velká přestupová bomba v ECHL! Toledo za úspěchem potáhne elitní střelec Hawkins

Na soupisku Toleda Walleye přibyl další hráč. Novou posilou je americký produktivní útočník Brandon Hawkins. Rodák z Macomb Township z Michiganu přichází jako elitní hokejista, který bude tým bodově táhnout.

Šikovný pravák je na ledě k nepřehlédnutí, protože je doslova tahounem. Jeho schopnost přesně zakončit se bude rozhodně Toledu hodit. Zároveň umí hru i tvořit a je velmi dobrý v kritických situacích, kdy zlomí tvrdou střelou nebo šikovnou přihrávkou utkání na stranu svého týmu. 

Prošel programem Little Caesars U18, kde ve 26 zápasech nasbíral 24 bodů (14+10). V juniorském věku poté odehrál jednu sezónu v NAHL (North American Hockey League), zde v 60 duelech zaznamenal 35 branek a 23 asistencí. Byl nejproduktivnějším hráčem Texas Tornado a nejlepším střelcem celé soutěže. Proto pokračoval do vyšší USHL, v dresu Sioux City Musketeers zaznamenal opět téměř bod na utkání.

Kvalitně pokračoval i na univerzitě. Nejprve strávil dva roky na Bowling Green State University. Jeho bilance činila 80 zápasů a 58 bodů (29+29). Po roční pauze kvůli přestupu na jinou univerzitu strávil opět dva ročníky na Northeastern University. Tam se mu čísla povedlo ještě vylepšit. Za 61 zápasů nastřádal 50 bodů (17+33). 

Titul mezi profesionály

Profesionální kariéru započal v AHL, nastoupil do 11 utkání za Wilkes-Barre/Scranton Penguins. Povedlo se mu dvakrát skórovat a zaznamenat i jednu asistenci. Zbytek sezóny 2019/2020 strávil v ECHL v týmu Wheeling Nailers. Ve 47 duelech vstřelil 16 gólů a na 17 jich přihrál. Největšího úspěchu se dočkal v uplynulém ročníku. Ve stejné lize vystřílel Fort Wayne Komets Kelly Cup, což je vlastně obdoba Stanleyova poháru pro tuto soutěž. Ve 37 zápasech nasázel 23 branek a na 16 asistoval. V play off měl bilanci 13 utkání, šest branek a pět asistencí. Výborné výkony mu vynesly další starty v AHL, za Rochester Americans nastoupil desetkrát, připsal si čtyři body (1+3). 

„Brandon je na naší úrovni elitním střelcem. Je útočnou hrozbou pokaždé, když se objeví na ledě. Je vzrušující mít ho v týmu a je třeba se mít před ním na pozoru. Naši fanoušci by měli být nadšení, že se nám povedlo takového hráče získat. Těšíme se na vzájemnou spolupráci, chceme mu pomoci dosáhnout jeho potenciálu,“ uvedl hlavní trenér Walleye Dan Watson.

(zdroj: EliteProspects, ECHL, toledowalleye.com; foto: ECHL)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *