Vyhrál dva Stanley Cupy, nyní posílil Detroit. Začíná mi nová kapitola, jsem nadšený, říká Sundqvist

Oskar Sundqvist je novou akvizicí Rudých křídel ze včerejší uzávěrky přestupů. Detroit švédského útočníka získal společně s obráncem Jakem Walmanem a výběrem ve druhém kole draftu za bitkaře Luka Witkowskiho a zadáka Nicka Leddyho. 

„Dostali jsme příležitost získat ho. Má skvělé fyzické parametry, může hrát na pravém křídle a má schopnosti vhodné pro oslabení. Myslím si, že nás zlepší,“ uvedl generální manažer Detroitu Steve Yzerman.

Zisk Sundqvista otevřel cestu k výměně Vlada Naměstnikova, jenž se za čtvrté kolo draftu posunul do Dallasu. Detroit získává ve švédském útočníkovi dlouholetého hráče NHL, kterého může použít na několika postech i v různých formacích. Také přináší důležité zkušenosti z vyřazovacích bojů, dvakrát vyhrál Stanleyův pohár. 

„Hodně lidí nám říkalo, jak oblíbený v kabině St. Louis je. To mě potěšilo, rád to slyším. Je to podobné jako příchod Marca Staala do naší šatny. Získáváme veterána, dobrého hráče i kluka, který vytvoří skvělou atmosféru,“ doufá Yzerman.

Sedmadvacetiletý forvard má smlouvu ve výši 2,75 milionů dolarů ročně. Vyprší mu na konci příští sezóny. Sundqvist dle svých slov plánuje, že bude dobrým hráčem pro tým v přestavbě, což pro něho bude rozhodně nová zkušenost. Ještě nikdy v takové pozici nebyl. Očekává se od něj, že pomůže mladším hráčům a zvýší konkurenceschopnost týmu.

„Slovy nelze popsat, jak skvělé bylo všechno v St. Louis Blues, samotné město St. Louis a naši fanoušci. Byli jste úžasní po celou dobu! Nyní mi začíná nová kapitola s Detroitem Red Wings. Jsem opravdu nadšený,“ napsal Švéd na Twitter.

(zdroj: freep.com; foto: nhl.com)

One Comment on “Vyhrál dva Stanley Cupy, nyní posílil Detroit. Začíná mi nová kapitola, jsem nadšený, říká Sundqvist”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *